Рада не дала згоди на притягнення Вілкула до відповідальності
Верховна Рада не дала дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності співголови депутатської фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула.
За ухвалення відповідного рішення проголосували 137 депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Водночас Генпрокуратура не вносила до парламенту подань щодо надання дозволу на затримання та арешт народного депутата Вілкула.
"Рішення стосовно зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула не прийнято. Я скажу особисту думку: це є сором українського парламенту. Йдучи на вибори, ми обіцяли зняття недоторканності. Тому після обіду в нас буде продовження цього розгляду (розгляд подання ГПУ про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від "Опозиційного блоку" Дмитра Колєснікова - ред.), і кожна франкція і депутат будуть нести відповідальність за ті рішення, які ми прйимаємо в парламенті. Я вважаю, відбулося лукавство перед нашими виборцями і перед нашою громадою", - зазначив голова ВР Андрій Парубій за підсумками голосування.
Як повідомляв Укрінформ, 8 жовтня Комітет ВР з питань регламенту визнав законним подання Генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Олександра Вілкула, якого підозрюють у земельних махінаціях.
Так, під час представлення подання на засіданні комітету Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що прокуратура Дніпропетровської області розслідує кримінальну справу за фактом причетності Вілкула на посаді голови Дніпропетровської держадміністрації у 2011 році до незаконної передачі земельних ділянок.
Зокрема, слідство зібрало докази, що Вілкул сприяв протиправній передачі в оренду ПАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" земельних ділянок, які були колективною власністю колгоспу.
Слідство вважає, що внаслідок зловживання службовим становищем нардеп Олександр Вілкул завдав збитків держбюджету України на 15 млн грн.
Йому інкримінується умисне зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч.2 ст. 364 ККУ).