Єльченко: Премія Сахарова для Сенцова є сигналом для всіх незаконно ув'язнених
Присудження Європарламентом премії імені Андрія Сахарова українському режисеру Олегу Сенцову є сигналом для всіх незаконно ув'язнених про те, що міжнародна спільнота не забуває і підтримує їх.
З такою заявою виступив на відкритому засіданні РБ ООН у вівторок постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Недавнє рішення Європейського парламенту про присудження премії Сахарова Олегу Сенцову є потужним сигналом для всіх незаконно ув'язнених, що вони не були забуті", - наголосив представник України.
Водночас, він висловив стурбованість у зв'язку зі станом здоров'я Олега, який впродовж чотирьох місяців голодував з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів. Єльченко також згадав про інших українських ув'язнених в Росії, здоров'я яких перебуває під загрозою.
"Особливе занепокоєння продовжує викликати стан здоров'я Володимира Балуха, Асана Чапуха, Еміра-Усейна Куку, Станіслава Клиха, Ігоря Гриба, Євгена Панова та багатьох інших, хто не отримує відповідної медичної допомоги", - зауважив глава Української місії при ООН.
Він також згадав про масовану кампанію пропаганди та підбурювання ненависті до України й українців, яка продовжується з боку російського уряду.
"Російські державні ЗМІ та громадські діячі проводять години на телебаченні в період прайм-тайм, щоб поширювати інсинуації про український народ. Це вже відіграло важливу роль у окупації Криму та загострення конфлікту на Донбасі", - зауважив постійний представник України при ООН.
Як повідомлялося, 25 жовтня 2018 року політв'язень Олег Сенцов став лауреатом правозахисної премії імені Сахарова. На вручення премії, яке відбудеться 12 грудня, запросили його адвоката і сестру.
Українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали у Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова - до 20 років позбавлення волі.
У травні 2018 року Сенцов оголосив про голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.
Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його життю.
10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.
Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, в їх числі і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.