Угода між Україною та Вселенським Патріархатом деталізує надання Томосу
Підписана сьогодні у Стамбулі Угода про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом у створенні незалежної православної церкви в Україні, зокрема, деталізує процес надання Томосу.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Вселенський Патріарх надає Томос, визнаючи незалежність Української церкви, і вручає його обраному на Соборі Предстоятелю; Українська держава відповідно до Конституції і законів надає цим процесам сприяння», - йдеться у документі.
Окрім того, в Угоді вказано, що в Києві буде зареєстровано місію Вселенського Патріархата, яка фактично буде посольством, представництвом Вселенської Патріархії в Києві і сприятиме зв'язкам незалежної Української церкви із вселенським православ'ям.
«Це і є Ставропігія (Представництво), відкриття якої передбачено тим самим рішенням Синоду Вселенського Патріархату, яким підтверджено надання автокефалії Православній церкві в Україні і знято заборони з Філарета, Макарія і їх послідовників», - роз’яснюється у документі.
В ньому також зазначається, що українські єпископи мають зібратись на Собор і обрати Предстоятеля, якому буде вручено Томос.
Раніше повідомлялося, що 3 листопада у Стамбулі Президент України Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій підписали Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом.
Як відомо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).