Луценко заявив про відставку

Оновлено

Генпрокурор Юрій Луценко напише у вівторок, 6 листопада, заяву про відставку у відповідь на відповідні заклики активістів. 

Про це він заявив з трибуни парламенту, звітуючи про напрацювання слідства у справі убивства активістки Катерини Гандзюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я свою роботу робив і буду робити. Все, що я обіцяв Катерині Гандзюк в лікарні, робилося і буде робитися. Але коли правоохоронну систему знищують бездоказово, навіть за розкриті злочини, я допустити не можу. Як голова правоохоронної системи сьогодні подам заяву, а вам вирішувати, чи Мустафа Найєм буде керувати слідством і встановлювати з екранів телевізора винних, чи правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність», - сказав він.

За словами генпрокурора, Україна перебуває у «збоченій інформаційній атмосфері: за війну винуватять не Путіна, а Порошенка і всю владу, бо люди рвуться до цієї влади».

«Сьогодні звинувачують не тих хто вбив Гандзюк і затриманий Національною поліцією, а тих, хто, по думці слідчого, не вказує на потрібного замовника для захоплення влади», - зазначив Луценко.

Він назвав подібні заяви «боротьбою за владу».

«Тому, щоб не було жодних сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву про відставку Президенту України, і ви в парламенті маєте розглянути це питання», -  додав генпрокурор.

Він закликав народних депутатів розглянути його заяву про відставку цього тижня.

У рейтинговому голосуванні відставку генпрокурора підтримали лише 38 депутатів.

Читайте також: Вбивство Гандзюк: Геращенко прокоментувала відсутність Найєма у делегатах ТСК

Як повідомляв Укрінформ, відома в Херсоні активістка, волонтер, співробітниця міської ради Катерина Гандзюк, яку влітку облили сірчаною кислотою, померла 4 листопада в лікарні. За попередньою інформацією, у неї відірвався тромб. Жінці було 33 роки.

Напад на Гандзюк стався 31 липня. Невідомі облили її сірчаною кислотою, внаслідок чого вона отримала хімічні опіки і частково втратила зір. Гандзюк перенесла більше 10 операцій. З 1 серпня вона перебувала в опіковому центрі Києва.

В організації замаху на Гандзюк підозрюють п'ятьох осіб, усіх затримали.

4 листопада слідчі змінили кваліфікацію нападу на Гандзюк на умисне вбивство - за пунктами 4, 6, 11, 12 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу (Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, на замовлення; скоєне за попередньою змовою групою осіб).

5 листопада правозахисні та громадські організації оприлюднили відкрите звернення з вимогою публічного звіту щодо розслідування справи Гандзюк. Також у зверненні міститься вимога відставки генпрокурора Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.