Україна розповіла в ОБСЄ, як Союз продавав зерно, а люди вмирали по 25 тисяч щодня

У пік Голодомору 1932–1933 років щодня вмирали 25 тис. українців, в той час, як Радянський Союз продав протягом цих двох років 1,7 млн тонн зерна на західних ринках.

На цьому наголосив під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Відповідно до дослідження наявних статистичних даних, у пік Голодомору українці помирали темпом у 25 тисяч осіб щодня. А протягом цих двох років Радянський Союз продав 1,7 млн тонн зерна на західних ринках", - заявив Прокопчук у своїй спеціальній заяві з вшанування жертв Голодомору.

Дипломат нагадав усім присутнім, що 24 листопада українці по всьому світу запалять свічки в пам’ять про найжахливішу трагедію в історії України, яка забрала мільйони невинних життів - жертв рукотворного голоду, спланованого і виконаного комуністичним сталінським режимом. Участь у меморіальних заходах з нагоди 85-х роковин Голодомору візьмуть представники іноземних урядів та парламентів, науковці та дослідники з різних частин світу.

Представник України підкреслив, що Радянський Союз протягом десятиліть приховував цей жахливий нелюдяний акт та величезну національну трагедію, яка заперечувалася комуністичним режимом і залишилася, великою мірою, невідомою для світу. "Мільйони людей, передусім селян – основа української ідентичності, культури та традицій  - протягом двох років вмирали від голоду в результаті політики сталінського режиму, який хотів підпорядкування радянським правилам та вирішення "українського питання", - зазначив Прокопчук.

Читайте також: Голодомор на Чернігівщині: дерева стояли з об`їденим листям

Водночас, український дипломат висловив стурбування з приводу "триваючих зусиль однієї країни з відкидання фактів та заперечування цього жахливого злочину геноциду, здійсненого комуністичним сталінським режимом проти українського народу".

"Незважаючи на заперечення Росією Голодомору, протягом років Україна завжди відчуває підтримку та солідарність з боку міжнародної спільноти у встановленні правди про один з найбільших злочинів проти людськості у світовій історії та у належному вшануванні його жертв. Також національні парламенти та регіональні асамблеї в багатьох країна світу визнали Голодомор геноцидом", - наголосив Прокопчук.