США наполягають, щоб ЄС перевірив виконання санкцій проти Росії - Волкер

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер наголосив на необхідності перевірки вже введених ЄС санкцій проти Москви на тлі нової агресії РФ у Керченській протоці.

Про це він заявив в інтерв'ю DW

"Європі варто уважно поглянути на імплементацію вже чинних санкцій. Нині діють жорсткі європейські санкції щодо Криму. Але наскільки суворо вони застосовуються насправді?", - сказав Волкер.

За його словами, важливо не допустити, щоб підприємці з окупованого РФ Криму мали змогу вести бізнес у Євросоюзі.

"Я думаю, варто глянути свіжим поглядом, з європейської перспективи, чи застосовуються санкції потрібним чином", - зазначив спецпредставника Держдепу.

Щодо "Північного потоку-2" Волкер сказав, що на тлі дій РФ на Азові в Німеччині знову спалахнула дискусія, чи варто продовжувати реалізацію цього проекту.

"Думаю, що це є й відображенням занепокоєності США з цього приводу, яка висловлюється ось уже кілька років. Неспокій щодо того, що це чистісінький геополітичний проект Росії: постачати газ на Захід безпосередньо, в обхід України й інших держав у Східній Європі. При цьому посилюючи тиск і розширюючи безпосередній бізнес із партнерами в Західній Європі", - сказав він, додавши, що США завжди наполягали на тому, що проект слід заново переглянути.

Читайте також: Відрізати SWIFT і закрити небо — Огризко сказав, якими мають бути санкції проти РФ

Як повідомляв Укрінформ, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь Азовського моря. Спецпризначенці Росії обстріляли і захопили три українські кораблі у Керченській протоці.

На захоплених кораблях перебували понад 20 моряків, за уточненими даними, чотирьох із них поранено.

Верховна Рада 26 листопада ухвалила закон "Про затвердження указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у 10 областях у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.