Рада запланувала друге "мовне" читання і розгляд мораторію на перевірку ЗМІ
Верховна Рада у четвер, 28 лютого, планує розглянути у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Про це йдеться у проекті розкладу засідань ВР на 26 лютого – 1 березня 2019 року, оприлюдненому на сайті парламенту.
Розгляд проекту закону про мову передбачено п'ятим питанням ранкового пленарного засідання. На сайті Ради вже оприлюднений текст законопроекту до другого читання.
Того ж пленарного тижня на розгляд депутатів також пропонується блок питань національної безпеки та оборони, паливно-енергетичного комплексу ратифікації міжнародних угод, та проекти постанов, що стосуються перейменування населених пунктів у кількох областях.
Окрім того, Рада планує розглянути проект постанови №9329 "Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року". Проектом постанови передбачається запровадити мораторій на проведення перевірок засобів масової інформації контролюючими органами. Під час засідань 18 січня та 5 лютого парламентарії так і не розглянути цей документ.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у жовтні 2018 року ухвалила в першому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яким пропонується створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови.
5 лютого, відкриваючи десяту сесію, голова ВР Андрій Парубій зазначив, що парламент зможе перейти до розгляду законопроекту про мову у другому читанні уже наступного пленарного тижня, який розпочнеться 26 лютого.
Разом з тим, 8 лютого в інтерв'ю телеканалу "Рада" спікер спрогнозував, що розгляд поправок до законопроекту про мову, підготовленого до другого читання, може тривати кілька днів. Також він заявив, що на розгляд парламенту упродовж пленарного тижня з 26 лютого по 1 березня не будуть виносити жодні ініціативи, поки Верховна Рада України не прийме рішення по закону про мову.