Путін сподівається, що Україна повернеться до часів Януковича - екс-координатор санкцій США
Президент Росії Володимир Путін все ще сподівається, що Україна може повернутись до часів президенства Віктора Януковича. І це є однією з причин того, чому Путін не виконує Мінських домовленостей.
Таку думку висловив колишній координатор санкцій США Деніел Фрід в інтерв'ю Українській службі "Голосу Америки".
"Причина чому, він не виконав Мінськ – Путін все ще думає, що може отримати все" – говорить Фрід в інтерв'ю.
"Мінськ йому Україну не віддає. Згідно до Мінська, він зберігає Крим – ми (США – ГА) це не визнаємо, ми зберігатимемо санкції стосовно Криму, але Україна без Криму буде вільною, суверенною і здатною, за можливості, реформуватись та європеїзуватись, що стане перш за все стратегічною перемогою для українців, але також і для Європи. І це буде руйнівний удар не по Росії, а по путінізму".
Не виконуючи домовленості, Путін сподівається, що з часом один з трьох факторів спрацює на його користь: або зменшиться підтримка США України, або Європа та США роз'єднаються, чи Україна втратить фактичний суверенітет, говорить експерт.
"Путін це все знає, тому він і уклав угоду, яка залишає суверенітет Україні, якщо він гадає, що зможе продовжувати тиснути на Україну і або побачити, як втрачається наша воля до опору, або Європа роз'єднається, або Україна, скажімо так, повернеться до свого стану за Януковича – корумпована, податлива держава суверенна лише номінально, але не фактично", - додає Фрід.
Відповідаючи на питання, чи зможуть ці вибори підштовхнути Україну до такого розвитку подій, Фрід зауважив, що долю цих виборів вирішуватимуть українці.
"Українці мають обирати власне майбутнє. Весь сенс в тому, що саме Україна має право вирішувати. Опоненти американської підтримки Україні говорять, що Україна належить Росії, вона – в їх сфері впливу, і відповідь така: "Чи українці не мають права обирати у власній країні?" І я рішуче переконаний - їх голоси враховуються. Голос Росії – ні. Не так само. Тому, саме народ України має обирати, по-перше, кого вибрати і чи миритись з проблемами, які вони бачать".
Саме активне громадянське суспільство є рушієм найбільших перетворень, переконаний експерт.
"Кожного разу, коли я говорю з представниками українського громадянського суспільства, я – оптимістичний, тому що вони справді нагадують мені активістів балтійських країн чи Польщі кінця 80-х – початку 90-х, які трансформували свої країни. Приголомшливий успіх. Подивіться на теперішню Польщу – добре господарюють, як колись говорили в моїй українській сім'ї".
Фрід оптимістично оцінює шанси України повернути Донбас в середньостроковій перспективі і вважає, що приклад країн Балтії може стати в нагоді для Криму.
"В середньостроковій перспективі я більш оптимістичний стосовно Донбасу, але ніколи не кажи ніколи. Я пам'ятаю, як роками і десятиліттями європейці насміхались з американців, бо ми не визнавали радянську окупацію країн Балтії. Крим – це не повністю те саме, але я не думаю, що це назавжди, особливо, якщо російська окупація Криму не призведе до покращення життя мешканців Криму. Вони можуть вирішити, що, зрештою, це не була така гарна річ. Побачимо", - резюмував Фрід.
Фото: VOA