Ірина Геращенко: На сьогодні "домашнє завдання" парламенту - євроінтеграція
Президент Петро Порошенко під час міні-саміту Україна-ЄС у Брюсселі закликав європартнерів посилювати тиск на Росію з метою звільнення українських політв'язнів, військовополонених і заручників.
Про це заявила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко з трибуни парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Дуже важливо, що особливою темою під час міні-саміту була безпекова. Президент Порошенко подякував нашим європейським партнерам за "азовський" пакет санкцій, але закликав при цьому продовжувати жорсткий тиск на Російську Федерацію з вимогою звільнення політв'язнів Кремля, військовополонених моряків, заручників", - сказала Геращенко.
За її словами, глава держави також закликав представників ЄС посилити й спеціальну адресну допомогу Приазов'ю, "щоби цей регіон в умовах фактичної блокади навігації в Азовському морі і внутрішніх вод міг нормально розвиватися".
Геращенко наголосила, що на сьогодні "домашнім завданням" українського парламенту є євроінтеграція.
"Я переконана, що ми з вами ще дуже багато зробимо, щоб за п'ять років ми могли подати повноцінні заявки на членство в ЄС і НАТО. Для цього важливо адаптувати українське законодавство до європейських норм і стандартів. Про це також ішлося на неформальному міні-саміті у Брюсселі, де ми отримали як держава, як європейська команда дуже серйозну підтримку від трьох ключових політиків європейських інституцій", - уточнила перший віце-спікер.
Окрім того, політик наголосила на важливості зберегти рівень відносин і довіри, досягнутий за останні п'ять років.
"Дуже важливо зазначити, що під час цього міні-саміту було двома сторонами - українською та європейською - відзначено той унікальний рівень взаємин між Україною та ЄС і заявлено, що цей рік є роком виборів і для України, і для Європейського парламенту, для європейських інституцій. Але важливо зберегти той рівень взаємин, той рівень довіри, який останні п'ять років ми разом вибудовуємо", - зауважила Геращенко.
За її словами, такий потужний сигнал у розпал виборчої кампанії є важливим свідченням підтримки європейського курсу України і так званого європейського табору українського політикуму.
Водночас Геращенко наголосила, що європейські партнери висловили глибоке занепокоєння певними радикальними й екстремістськими рухами в Україні, "які сьогодні намагаються в силовий спосіб впливати на хід виборчої кампанії".