Гройсман написав заяву про відставку
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман написав заяву про відставку.
Про це він сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Під час своєї інавгураційної промови він (Президент Володимир Зеленський - ред.) сказав, що уряд має скласти свої повноваження. Я думаю, що ви всі розумієте, що уряд складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України, а не перед новообраним Президентом. Разом з тим, я прийняв для себе рішення подати у відставку одразу після проведення чергового засідання уряду у середу", - сказав Гройсман.
Він вважає, що за три роки уряду під його керівництвом вдалося зробити чимало, адекватно реагувати на ті ризики, які стояли перед КМУ. "Ми не допустили жодної кризи, жодних проблем, які б несли загрозу для нашої державності, для України в цілому", - підкреслив глава уряду.
Гройсман наголосив, що нині Україна перебуває у нормальному стані. "Валютні резерви країни — понад 20 млрд доларів. Ми маємо на єдиному казначейському рахунку 57 млрд грн. За цей час нам вдалося прийняти ряд фундаментальних рішень", - сказав він.
Пізніше прес-секретар прем'єр-міністра Василь Рябчук опублікував заяву про відставку Володимира Гройсмана. "Щойно на брифінгу Прем'єр заявив, що" не тримається за своє крісло". Ось його заява" - написав він.
У Конституції України визначено, що Кабінет міністрів складає повноваження перед Верховною Радою. Прем’єр-міністр та інші члени уряду мають право заявити парламенту про свою відставку. На основі написаної заяви ВР ухвалює відповідне рішення.
Відставка Прем’єр-міністра України має наслідком відставку всього складу КМУ. У такому випадку ВР має сформувати новий склад уряду. Та поки він формується Кабмін, відставку якого було прийнято, має продовжити виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету міністрів України.
В Основному законі також прописано, що кандидатуру для призначення на посаду Прем’єр-міністра вносить Президент за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді або депутатської фракції, до складу якої входить більшість народних обранців від конституційного складу ВРУ. Міністрів оборони та закордонних справ парламент призначає за поданням Президента, інші члени Кабінету міністрів призначаються Верховною Радою за поданням Прем’єр-міністра.
Як повідомляв Укрінформ, 20 травня зранку голова Служби безпеки України Василь Грицак та міністр оборони Степан Полторак написали заяви про відставку. Минулої п'ятниці заяви про відставку подали міністр закордонних справ Павло Клімкін та Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов.
20 травня новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу на вірність Україні та приступив до виконання обов'язків Президента України.