Розпуск Ради: Геращенко вимагає оприлюднити стенограму зустрічі на Банковій

Розпуск Ради: Геращенко вимагає оприлюднити стенограму зустрічі на Банковій

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко наполягає на оприлюднені стенограми зустрічі Президента України Володимира Зеленського з лідерами фракцій і керівництвом парламенту щодо розпуску ВР.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“Було б правильно, щоб Адміністрація Президента оприлюднила стенограму зустрічі з лідерами фракцій”, - написала вона.

При цьому перший віце-спікер укотре висловила свою позицію щодо незаконності рішення новообраного Президента про дочасні вибори, а відповідний указ Зеленського про розпуск парламенту назвала неконституційним.

“Про це я говорила і під час консультацій в АП. Існує політична площина питання, Президент керується політичною доцільністю і бажанням по максимуму використати свій рейтинг, аби сформувати свій парламент і уряд. Під час консультацій було очевидно, що рішення прийнято і ця зустріч - формальність. З точки зору законності - підстав для розпуску ВР немає”, - зазначила Геращенко.

Читайте також: Указ Президента про розпуск Ради і позачергові вибори набув чинності

Також вона нагадала, що під час консультацій порушувала три теми, голова з яких - звільнення українських заручників і політв'язнів Кремля. При цьому Геращенко підкреслила, що готова передати “всю інформацію, всі знання, всю «інституційну пам'ять» новообраній владі”, аби максимально сприяти процесу звільненню. На її переконання, це спільна справа всіх українців, в якій усі мають стати союзниками.

Окрім того, Геращенко під час консультацій звертала увагу Зеленського на неприпустимі сексистські заяви деяких членів його команди.

Як повідомляв Укрінформ, 20 травня під час інавгураційної промови Президент Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради.

У вівторок, 21 травня, Зеленський провів зустріч із керівництвом Верховної Ради та лідерами депутатських фракцій і груп. Того ж дня глава держави підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту. 23 травня указ набув чинності після опублікування в “Урядовому кур’єрі”.

Тим часом у ВР триває збір підписів серед народних депутатів щодо відповідності цього указу Конституції України.

pixel