За посаду генпрокурора "прогинати хребта" не буду - Луценко
Закон не передбачає можливості президенту зняти генпрокурора одноосібно.
Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в інтерв'ю "Ліга.нет".
"Будь-яка посада тимчасова, я за неї не прогинав і не буду прогинати хребта, ні в кого нічого просить не збираюся", - зазначив Луценко.
Він пояснив, що закон не передбачає можливості президенту зняти генпрокурора одноосібно. "Якщо комусь хочеться негайно, то для цього є два способи: моя заява або недовіра в парламенті, яка тягне за собою відставку", - додав він.
Він уточнив, що у відставку раніше пішли люди з патронажної служби президента - керівництво АП, а також посадовці з квоти президента: міністр закордонних справ, начальник Генштабу і секретар РНБО (після інавгурації Володимира Зеленського заяви про відставку зробили також голова СБУ і прем'єр-міністр - ред.). "Для Генпрокурора або керівника НАБУ існує інший порядок призначення і відставки. Навпаки, для політичної культури України спадкоємність влади є більш бажаною", - уточнив Луценко.
Також він зазначив, що "кажуть, що я політично призначений: дійсно, я прийшов з політики і, думаю, в політику повернуся".
"Однак реформувати прокуратуру мала людина з-поза системи. Я можу сказати "ні" будь-якому з цих восьми урядових телефонів. Сьогоднішня прокуратура і прокуратура трирічної давнини - це різні речі", - додав він.
Водночас він зауважив, що вважає себе ефективним генпрокурором.
"Ми маємо вироки по 2876 корупціонерах підслідної ГПУ категорії "Б": від голови сільради до заступника губернатора. Підкреслюю - 2876. І повернули державі грошей та активів на суму 125 млрд гривень. Це 4 мільярди доларів. Повернули ми і 240 тис. га землі, свого часу вкрадених у військових і цивільних", - уточнив він.
Луценко наголосив, що у відставку у свій час піде, але не через ультиматуми.
"Хочу, щоби передача цих досягнень відбулася в законний, спокійний спосіб, бо будь-які революційні потрясіння, як правило, знищують розпочаті процеси і кримінальні провадження", - зазначив Луценко.