Гройсман сказав, як зміниться робота уряду після його відставки

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що формат роботи уряду зміниться з планового і чітко визначеного на антикризовий.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я буду просити український парламент задовольнити мою заяву про відставку, після цього законодавство передбачає, що я буду залишатися на своїй посаді до формування нового уряду. Я можу сказати, що формат роботи уряду зміниться. Він був плановим, чітко визначеним. Зараз він буде більше схожий на антикризову роботу, але і до цього я теж готовий", - сказав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, 20 травня новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу на вірність Україні та приступив до виконання обов'язків Президента. Тоді ж він заявив про наміри розпустити Верховну Раду та закликав членів уряду піти у відставку. Увечері того ж дня Гройсман заявив про своє рішення піти з посади Прем’єр-міністра. Гройсман 22 травня повідомив, що передасть свою заяву про відставку на розгляд Верховної Ради.

За словами Гройсмана в ефірі телеканалу, за час його прем'єрства уряду вдалося зробити головне – зламати тренд руйнації економіки та забезпечити стабільність та економічний розвиток. "Це рішення було чітким. Я його не змінив. Тут є чітка мотивація. Це не емоція, це моя позиція", - сказав Гройсман.

Читайте також: Гройсман створить "Українську стратегію", з якою піде на вибори

У коментарі Укрінформу керівник прес-служби апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк повідомила, що заява Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана про відставку зареєстрована у Верховній Раді 23 травня.

У Конституції України визначено, що Кабінет міністрів складає повноваження перед Верховною Радою. Прем’єр-міністр та інші члени уряду мають право заявити парламенту про свою відставку. На основі написаної заяви ВР ухвалює відповідне рішення.

Відставка Прем’єр-міністра України має наслідком відставку всього складу Кабміну. У такому випадку ВР має сформувати новий склад уряду. Та поки він формується, Кабмін, відставку якого було прийнято, має продовжити виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету міністрів України.