Данилюка призначили секретарем РНБО
Президент Володимир Зеленський призначив Олександра Данилюка на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони.
Відповідний указ оприлюднений на сайті глави держави.
"Призначити Данилюка Олександра Олександровича Секретарем Ради національної безпеки і оборони України", - йдеться у документі.
Олександр Данилюк народився 22 липня 1975 р. у місті Григоріополь, Молдова.
Закінчив Київський інститут інвестиційного менеджменту, Національний технічний університет (КПІ) за фахом інженер-електрик, а також Бізнес-школу (MBA) Індіанського університету (США).
Данилюк розпочав свою кар'єру в 1995 році як брокер в українській компанії TEKT, був керівником департаменту з інвестиційного банкінгу в «Альфа Капітал» та молодшим інвестиційним менеджером в американському фонді Western NIS Enterprise Fund.
Протягом трьох років Олександр Данилюк працював над проектами компанії «McKinsey & Company» в Лондоні та Москві, ще 4 роки очолював один з Інвестиційних фондів Лондона — Rurik Investment.
У 2005 році коли став економічним радником Прем'єр-міністра України Юрія Єханурова, зокрема займався приватизацією Криворіжсталі, питаннями енергетики тощо.
Президент України Віктор Янукович призначив Олександра Данилюка своїм радником (поза штатом). З вересня 2010 року Данилюк очолював Координаційний центр з впровадження економічних реформ, перемігши у конкурсі на цю посаду.
17 липня 2014 р. став постійним представником Президента в Кабінеті міністрів України, а з вересня 2015 р. — заступником глави Адміністрації Президента.
У квітні 2016 року Данилюк був призначений на посаду міністра фінансів в уряді Володимира Гройсмана, а 7 червня 2018 р. Верховна Рада звільнила його з цієї посади.
Під час президентських виборів у 2019 році був радником Володимира Зеленського.
Олександр Данилюк одружений і має двох дітей. Його дружина і діти є громадянами Великої Британії. Сам Данилюк заявив про відмову від британського громадянства через бажання побудувати політичну кар'єру в Україні.
Володіє п'ятьма мовами: українською, російською, англійською, іспанською та французькою.