Берлін не змінить ставлення до Києва попри критику Меркель у розмові Зеленського з Трампом
У канцлера ФРН Ангели Меркель не коментують висловлювання президентів України Володимира Зеленського та США Дональда Трампа під час їх телефонної розмови, в якій вони критикували канцлера, але говорять, що ставлення Берліна до Києва не буде змінено.
Про це йшлося на брифінгу в п’ятницю в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми не коментуємо розшифровки телефонних розмов", - заявив речник Меркель Штеффен Зайберт.
Водночас він констатував, що Німеччина останнім часом зробила чималий внесок у захист суверенітету та територіальної цілісності України, здійснення нею реформ. Речник зазначив, що між двома країнами ведеться активний діалог з метою підготовки саміту в "нормандському форматі", підтримуються численні контакти як з Україною, так і з іншими учасниками нормандського процесу. Зайберт також нагадав, що у Нью-Йорку Меркель зустрічалася і з Трампом, і з Зеленським.
Представник МЗС ФРН Райнар Бреуль у свою чергу уточнив, що участь Німеччини у справах України є дуже великою. За даними ОЕСР (Організації економічного співробітництва), ФРН є третім найбільшим партнером у плані надання допомоги Україні після США та ЄС, у який ФРН також робить внески. До того ж, Берлін дуже сильно ангажований політично в питанні розв’язання конфлікту, в тому числі в "нормандському форматі", та відіграє велику роль у Мінському процесі.
"І ми будемо продовжувати брати активну участь", - запевнив дипломат.
Що стосується американської сторони, то, якщо їй бракує інформації, Берлін готовий надати всі необхідні цифри, додав він.
Як повідомлялося, минулого тижня ЗМІ поінформували про скаргу викривача з-поміж співробітників розвідки, які опрацьовують іноземні комунікації Білого дому. Він, зокрема, доповів своєму керівництву, що 25 липня під час розмови Трампа з "іноземним лідером" (якого потім встановили як Володимира Зеленського) президент США нібито зробив неприпустиму "пропозицію".
Білий дім у середу під тиском Конгресу й суспільства погодився оприлюднити стенограму розмови між Президентами України та США, яка підтвердила, що Трамп звертався із проханням розібратися у ситуації з розслідуванням щодо компанії Burisma, у наглядовій раді якої працював син колишнього віцепрезидента США Джо Байдена Гантер.
Як повідомляв Укрінформ, Розвідувальний комітет Палати представників оприлюднив у четвер, 26 вересня, розсекречену скаргу викривача, яка вказує на спробу глави Білого дому Дональда Трампа задіяти іноземний уряд для втручання у президентські вибори 2020 року в США.