У Раді засідає аграрний комітет - розглядати 4600 правок ще не починали

Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики розпочав засідання, де мають бути розглянуті поправки до законопроєкту 2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Засідання комітету проходить у конференцзалі Верховної Ради. Захід відкритий для журналістів. Проте на засіданні комітету відсутні представники громадськості. Журналістів пускають лише за наявності редакційних посвідчень. На засіданні присутні члени аграрного комітету, а також народні депутати, які є авторами поправок до законопроєкту 2178-10.

Водночас, як повідомляє кореспондент Укрінформу, члени Комітету з питань аграрної та земельної політики ухвалили рішення просити Голову ВР призначити додаткові засідання комітету для розгляду поправок до законопроєкту 2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

"Пропоную звернутися до Голови Верховної Ради України з приводу надання протокольного доручення комітету стосовно проведення засідань нашого комітету в тиждень з 23 по 27 грудня, який визначений як робота з виборцями. Пропоную засідання комітету проводити 23, 24, 26, 27 грудня 2019 року о 9 годині", - оприлюднив пропозицію голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Відповідну пропозицію підтримали 16 членів комітету, 2 проголосували "проти", 3 утрималися.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10). Розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі заплановано на наступний пленарний тиждень 17-20 грудня. Проєкт закону передбачає з 1 жовтня 2020 року скасування заборони на продаж землі. Згідно з документом, особами, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, є громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та з обов'язком відчужити ділянку впродовж року.

Читайте також: У “Слузі народу” кажуть, що Рада у середу працюватиме до “переможного”

Наразі у Верховній Раді зареєстровано понад 4,6 тис. правок до другого читання законопроєкту.

17-18 грудня аграрії України вийшли на акції протесту проти запуску ринку землі.

Раніше Президент Зеленський заявляв, що рішення про право продажу іноземцям землі сільськогосподарського призначення буде ухвалено лише після всеукраїнського референдуму.