Гончарук закликає депутатів ухвалити закон про запуск ринку землі
Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук закликає народних депутатів ухвалити закон про запуск ринку землі та запевняє, що уряд зможе якнайкраще втілити його у життя.
Про це він сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю, 7 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Це стратегічне, дуже важливе рішення, яке має ухвалити парламент. Сил вам, мудрості. Ми - поряд! Ми - український уряд, якому ви довірили право операційно керувати державою, зробимо все необхідне для того, щоб той закон, який ви ухвалите, був імплементований та реалізований у найкращий спосіб”, - заявив Гончарук.
Він наголосив на тому, що цей законопроєкт - не про продаж, як багато хто намагається представити, не про розпродаж, а про ринок землі. “Це означає, що Україна посилає усьому світу сигнал, що ми готові працювати у цивілізованому праві і не готові, як держава, забороняти людям розпоряджатися своєю власністю”, - додав глава уряду.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 6 лютого розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. На знак протесту народні депутати від фракції "Батьківщина" і "Опозиційна платформа - За життя" блокували трибуну та президію парламенту.
За перший день розгляду поправок до законопроєкту парламентарії встигли розглянути 184 поправки з більш ніж 4000.
Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10), який зокрема передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж землі.
Після цього аграрії провели кілька масових акцій протесту проти запуску ринку землі.
У підготовленому до другого читання законопроєкті передбачено, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці; концентрація земель в одних руках становить до 10 тис. га; розрахунок за землю — виключно безготівковий з перевіркою походження коштів; забороняється купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону; зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку; банки не зможуть купувати землю - лише брати у заставу; частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.