Пристайко: Розраховуємо, що Угорщина розблокує діалог Україна-НАТО
Україна ухваленням закону «Про повну загальну середню освіту» врегулювала мовне питання для нацменшин і розраховує на розблокування Угорщиною діалогу України з НАТО на високому рівні.
Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко під час зустрічі з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сіярто у Києві 7 лютого, повідомляє пресслужба МЗС України.
“Пристайко зазначив, що з ухваленням 16 січня 2020 року закону «Про повну загальну середню освіту» Україна виконала усі рекомендації Венеціанської комісії щодо закону «Про освіту» і розраховує, що Угорщина у відповідь розблокує діалог України з НАТО на високому рівні”, - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що міністри обговорили весь спектр питань порядку денного українсько-угорських відносин, у тому числі імплементацію закону України «Про освіту» і питання національної меншини.
Сіярто підкреслив зацікавленість Угорщини у покращенні двосторонніх відносин з Україною та активізації економічної співпраці.
Як повідомлялося, Угорщина неодноразово блокувала проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні, вимагаючи від української влади перегляду мовної норми закону про освіту.
В Україні 28 вересня 2017 року набув чинності закон "Про освіту", який визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.
Деякі країни, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.
Верховна Рада 16 січня 2020 року ухвалила закон «Про повну загальну середню освіту», який, регулює, зокрема, надання середньої освіти мовами національних менших. Згідно з законом, представники нацменшин України, мови яких не є офіційними мовами Європейського Союзу, отримують у державних, комунальних чи корпоративних установах освіти базову та профільну середню освіту державною мовою обсягом щонайменше 80 відсотків річного обсягу навчального часу.
Представники нацменшин, мови яких є офіційними мовами ЄС, у п'ятому класі отримуватимуть у державних, комунальних чи корпоративних установах освіти базову середню освіту державною мовою обсягом щонайменше 20 відсотків річного обсягу навчального часу.
Фото: mfa.gov.ua