Україна ініціювала створення в ТКГ групи для відновлення контролю над кордоном
Українська сторона ініціювала створення в межах Тристоронньої контактної групи робочої групи за участю представників прикордонних і митних служб України та Росії і посередників з ОБСЄ для напрацювання механізму відновлення контролю над кордоном.
Про це йшлося під час чергового засідання ТКГ у форматі відеоконференції, повідомляє Офіс Президента України.
"На виконання домовленостей, досягнутих на грудневому саміті лідерів «Нормандської четвірки» в Парижі, українська сторона ініціювала створення в межах ТКГ робочої групи за участю представників прикордонних і митних служб України та Росії і посередників з ОБСЄ для напрацювання механізму відновлення Україною контролю над ділянкою державного кордону", - ідеться в повідомленні.
Зазначається, що можливість створення таких груп передбачена пунктом 13 Комплексу заходів з виконання Мінських угод.
Крім того, у межах безпекової підгрупи продовжилася робота з визначення наступних ділянок розведення сил і засобів. За даними ОП, українська сторона наполягає, що такі ділянки повинні відповідати запитам гуманітарного характеру та створювати осередки безпеки для місцевих мешканців – громадян України.
У гуманітарній підгрупі продовжено роботу з формування списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб. Водночас українська сторона привітала учасників ТКГ з успішним взаємним звільненням утримуваних осіб, яке відбулося 16 квітня.
Також у межах роботи безпекової групи українська сторона розділила занепокоєння представників ОБСЄ щодо факту блокування роботи СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях України та наполягла на безумовному й безперешкодному доступі спостерігачів до тимчасово окупованих територій Донбасу.
У гуманітарній підгрупі продовжено роботу з формування списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб.
Було відзначено також досягнення української сторони в частині гуманітарного розмінування соціальних об'єктів, зокрема шкіл, садочків, лікарень, кладовищ тощо.
Крім того, як зауважили в Офісі Президента, учасники ТКГ, спираючись на гуманітарні критерії, дійшли згоди щодо необхідності активізації підготовки до відкриття нових КПВВ на лінії розмежування.