Конкурси на держслужбу: пропозиції Зеленського до ветованого закону пройшли комітет ВР
Комітет Верховної Ради з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту підтримати пропозиції Президента до закону щодо відновлення конкурсів на посади на державній службі.
Про це в коментарі Укрінформу повідомив заступник голови цього парламентського комітету, народний депутат з фракції «Слуга народу» Олександр Качура.
«Рекомендували Верховній Раді підтримати усі пропозиції Президента України», - зазначив парламентар.
Качура не виключив, що повернутий Президентом до Ради відповідний закон із пропозиціями буде розглянуто вже на сьогоднішньому пленарному засіданні парламенту.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 18 лютого ветував закон, яким відновлюються конкурси на держслужбі та продовжується термін повноважень в.о. міністрів.
У своїх пропозиціях глава держави пропонує суттєво скоротити обмеження для в.о. міністрів протягом перших двох місяців з дня покладання на них обов’язків керівника міністерства. Водночас після двох місяців повноваження в.о., в разі підтримки закону з пропозиціями Зеленського, будуть обмежені.
При цьому пропонується зняти обмеження на максимальний термін на посаді для в.о. міністра.
17 лютого Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби" (№4531), ухвалений 16 лютого.
Відповідно до документа, протягом шести місяців з набрання ним чинності мають бути оголошені конкурси на посади, що обіймають особи за контрактом про проходження державної служби на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів у зв’язку з пандемією COVID-19.
При цьому відповідні контракти діятимуть до призначення на посаду державної служби особи за результатами конкурсу, але не більше дев’яти місяців з дня набуття чинності цим законом.
Крім цього, згідно із законом, якщо посада міністра є вакантною більш як 60 днів, одна і та ж особа, яка обіймає посаду першого заступника міністра або заступника міністра, не може виконувати обов’язки міністра більш як 30 днів.
Водночас законодавці заборонили покладати обов'язки міністра на особу, кандидатура якої на відповідну посаду була відхилена Верховною Радою поточного скликання. Це означає, що, наприклад, в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка Кабмін не зможе перепризначити після завершення терміну повноважень. При цьому повноваження в.о. міністра і надалі залишаються суттєво обмеженими.