ЗМІ опублікували нові докази провини РФ в катастрофі рейсу MH17

Відео

Нідерландська телерадіокомпанія NOS опублікувала нові записи розмов бойовиків ОРДО перед і після того, як російський "Бук" збив малайзійський "Боїнг" MH17 17 липня 2014 року.

Про це передає Укрінформ із посиланням на програму Nieuwsuur на нідерландському телеканалі.

В опублікованих записах фігурують підозрювані російські найманці Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов, Леонід Харченко.

В одному з фрагментів розмов Дубинський заявляє, що Гіркін "виходив на Москву" в день аварії МН17. Крім цього, він говорить, що бойовики чекають "рішення Москви" з виведення їх підрозділів зі Слов'янська.

Читайте також: Розслідування катастрофи МН17: Зеленський продовжив угоду з Нідерландами

В іншій розмові підлеглий Дубинського Пулатов каже йому, що "танки не потрібні, потрібна тільки далекобійна артилерія і хороша ППО". У відповідь Дубинський обіцяє Пулатову поставити Бук.

"Тому що більше робити нам нічого, тільки на Бук сподіватися", - сказав він.

Після збиття МН17 Харченко дзвонить Пулатову і повідомляє тому, що терористи збили "сушку" (мова йде про винищувач Збройних сил України - ред.). Пізніше Дубинський з'ясовує, що бойовики збили МН17.

Читайте також: Малайзія не ставатиме на чийсь бік до завершення розслідування катастрофи MH17 – посол

Після авіакатастрофи, Гіркін доручає Дубинському відправити Бук в Росію через Луганську область, однак на час терористи втрачають ЗРК з поля зору.

Як повідомляв Укрінформ, пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на окупованій частині Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Читайте також: МН17: Нідерланди не притягуватимуть Україну до відповідальності за незакрите небо

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Фото: ЕРА