Україна в ОБСЄ: Росія блокує прогрес на переговорах і вимагає визнання своїх маріонеток
Росія обумовлює подальший прогрес на мирних переговорах з визнанням Україною російських маріонеток з ОРДЛО як сторони конфлікту, однак цього не станеться.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ 22 квітня.
"Дискусії в ході останніх тижнів на засіданнях Постійної ради чітко засвідчили, що російська сторона прив’язує будь-який подальший прогрес у безпековій, гуманітарній та політичній сферах до згоди України легітимізувати російських маріонеток як сторону конфлікту. Цього не станеться", - заявив Цимбалюк, коментуючи деструктивну позицію РФ на переговорах з мирного врегулювання конфлікту на сході України.
Він закликав російську сторону прийняти цю позицію України та розблокувати давно назрілу реалізацію низки домовленостей, зокрема, щодо розмінування, відкриття додаткових КПВВ, нових ділянок розведення та звільнення утримуваних осіб.
"Ми також нагадуємо російській стороні про необхідність не підривати вже досягнутий прогрес. Зокрема, на ділянках розведення не повинно бути військовослужбовців, зброї, мін і навіть контейнерів. Ми закликаємо СММ продовжувати пильно контролювати ці сфери та повідомляти про будь-які зареєстровані порушення", - заявив очільник місії України в ОБСЄ.
Він також вказав на деструктивну позицію Росію, яка полягає у відмові Москви підтримати обговорювану на мирних переговорах спільну заяву про необхідність повернення до всеосяжного режиму припинення вогню.
"Незважаючи на зусилля України дотримуватися режиму припинення вогню, ми побачили підвищення кількості жертв серед українських військовослужбовців, у більшості випадків – внаслідок прицільного снайперського вогню з боку російських позицій", - додав Цимбалюк.
Як повідомляв Укрінформ, 19 квітня радники лідерів країн «нормандської четвірки» закликали представників ТКГ працювати над механізмом координації з реагування на порушення режиму припинення вогню.
Українська сторона висловила сподівання, що на наступному засіданні ТКГ на рівні глав делегацій, яке очікується 28 квітня, документ, що встановлює додаткові заходи щодо дотримання режиму припинення вогню, буде представлений у повністю узгодженому варіанті.