Меркель у промові про напад Німеччини на СРСР згадала російську анексію Криму та схід України
Німеччина відчуває сором за скоєний 80 років тому напад на СРСР і не може змиритися з тим, що сьогодні Росія перекроює кордони у Європі.
Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель у відеоподкасті до 80-ї річниці з моменту вторгнення вермахту до СРСР, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Німеччина, як і весь Європейський Союз, не може погодитися з тим, що Росія порушила міжнародне право, анексувавши український півострів Крим та надавши масивну підтримку сепаратистам на Сході України, таким чином поставивши під сумнів повоєнний європейський порядок», - заявила Меркель.
Вона підкреслила, що для німців вторгнення до СРСР 22 червня 1941 року є приводом для сорому, але вони вдячні за те, що попри жахливі події війни постраждалі народи змогли примиритися з Німеччиною. Під час Другої світової війни мільйони людей втратили життя, особливо в Росії, Україні та Білорусі, а також у країнах Балтії та інших радянських республіках, сказала глава німецького уряду.
«Федеративна Республіка Німеччина визнає свою постійну відповідальність за злочини нацистського режиму. Частина цього - постійно нагадувати про те, що було. Не можна забувати, що ми в боргу перед мільйонами жертв і їхніми нащадками. З цієї відповідальності зростає і наш обов'язок працювати над миром та міжнародним порядком, заснованим на правилах», - заявила Меркель.
Вона також особливо відзначила політику президента СРСР Михайла Горбачова, яка уможливила мирне возз'єднання Німеччини в 1990 році.
Водночас Меркель підкреслила, що «німцям боляче сьогодні» через утиски громадянського суспільства в Росії, а також у Білорусі. «Якщо мирних демонстрантів та неугодних опозиційних діячів будуть блокувати, наші відносини серйозно постраждають», - заявила канцлер.
При цьому вона висловилася за необхідність підтримувати діалог з Росією.
Німецький вермахт напав на Радянський Союз 22 червня 1941 року, майже через 2 роки після нападу на Польщу та початку Другої світової війни. Завершилася війна в Європі 8 травня підписанням акта про беззастережну капітуляцію.