Арестович сформулював основний посил можливої зустрічі Зеленського з Путіним

Якщо період зустрічі президентів України та РФ не визначиться влітку, тоді доведеться чекати закінчення осінніх геополітичних процесів.

Таку думку в програмі "Взгляд с Банковой" на телеканалі "Дом" висловив речник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович, передає Укрінформ.

За словами Арестовича, точний період зустрічі спрогнозувати важко.

"Рішення про цю зустріч в голові однієї людини — Путіна. Думаю, що він зараз, отримавши певний карт-бланш після зустрічі з Байденом і повістку, яку йому потрібно виконати, ставить цю зустріч у залежність від зарахування або незарахування США пунктів виконання цього порядку", — сказав він.

Читайте також: Технічно США можуть брати участь у ТКГ — Арестович

Нинішні геополітичні дії керівництва Росії речник схарактеризував як "брикання".

"Вони брикаються. Мабуть, коли Путін повернувся від Байдена, вони там колективно посиділи й вирішили, що будуть брикатися. Якщо вони будуть брикатися, то зустріч з Президентом Зеленським може теж стати предметом їхнього брикання і примх. Ми за цим стежимо", — зазначив речник української делегації в ТКГ.

Він наголосив, що зустріч двох президентів "в теорії залишається важливою й актуальною". Але на практиці вона залежатиме від результатів зустрічей глави Української держави Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом і канцлером ФРН Ангелою Меркель, що мають відбутися в липні.

Арестович підкреслив: якщо влітку не визначаться з періодом зустрічі президентів України та РФ, тоді включаються осінні геополітичні процеси.

"Восени починаються перевибори в Німеччині та Франції (вибори президенти Франції відбудуться у 2022 році, — ред.). І можливо, Макрон і Меркель більше не будуть при владі. Це радикально змінить зміст формату... створює певний фон, в якому Росія змушена буде коригувати свою політику. Якщо через послідовність ось цих подій міжнародного порядку з'ясується, що для них (для Росії — ред.) вигідно зустрітися з Президентом Зеленським, щоб продемонструвати розрядку, вони на це підуть. Якщо вирішать іти на загострення, вони, звичайно, на зустріч не підуть, хоча ми будемо наполягати на ній", — сказав Арестович.

Читайте також: Арестович: Спершу РФ має вивести війська зі сходу України, потім - політичне врегулювання

Він не виключає, що після осінніх виборів у Німеччині та президентських виборів-2022 у Франції із лідерів країн Нормандської четвірки, які узгодили Мінські угоди, чинним главою держави залишиться тільки Путін.

"Ситуація наростає, і скоро в Мінському процесі не залишиться жодної людини, яка його розпочинала, крім самого Путіна. Якщо хтось замінить Меркель, замінить Макрона, а це не виключено, то зміст того, що там відбувалося (в 2015 році — ред.), він обнуляється ", — вважає Арестович.

На його думку, Путін новим лідерам Франції та Німеччини говоритиме "про своє бачення, про свою точку зору".

"Вони (нові глави країн — ред.) не несуть особистої відповідальності за розвиток цієї кризи починаючи з 2014 року, як Меркель. І у них зовсім інший підхід", — наголосив речник.

Читайте також: Зеленський закликає Францію і Німеччину тиснути на Росію

Арестович навів приклад, що в Німеччині може перемогти партія "Зелених", яка виступає проти "Північного потоку-2" і за надання озброєння Україні, і взагалі радикально налаштована щодо Росії".

"І в РФ не можуть цього не розуміти, і у них коридор можливостей не дуже великий", — сказав він.

Речник української делегації в ТКГ наголосив, що Україна вже сьогодні пропонує Росії вихід із ситуації — виконати Мінські і Нормандські домовленості. Але цієї волі немає з боку Росії, з української ж сторони вона зафіксована, сказав він.

"Ми просто ще раз їм пояснимо ситуацію і покажемо, що, хлопці, це розумний вихід для вас з того становища, в яке ви самі себе загнали — в положення міжнародного ізгоя", — пояснив він основний посил можливої ​​зустрічі Зеленського та Путіна.

Раніше Арестович заявив, що розголошення тем, які могли би бути порушені під час імовірної зустрічі президентів України та РФ, суперечить міжнародним нормам дипломатії.

Читайте також: Варіанти переговорів Зеленський-Путін готуються, але анонсувати їх не можна – речник ТКГ

Як повідомляв Укрінформ, 20 квітня 2021 року Президент України Володимир Зеленський звернувся до російського лідера Володимира Путіна, запропонувавши йому зустрітися «в будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна».

22 квітня Путін заявив, що готовий у Москві зустрітися з Зеленським, але питання припинення війни на Сході України обговорюватиме лише після переговорів української влади з ватажками «ДНР» і «ЛНР».

У травні в інтерв’ю телеканалу «Україна 24» радник глави ОП Михайло Подоляк заявив, що очільник Офісу Президента Андрій Єрмак займається організацією зустрічі глави держави з президентом РФ.

У червні Зеленський у телеінтерв'ю заявив, що у питанні ймовірної зустрічі його з президентом РФ "м’яч на боці Росії".