Корнієнко вважає, що Юрченко має скласти депутатський мандат після інциденту у Львові
Голова партії, перший заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Олександр Корнієнко закликав позафракційного народного депутата Олександра Юрченка, який напередодні начебто скоїв ДТП у Львові, скласти депутатський мандат.
Як передає Укрінформ, Корнієнка цитує пресслужба партії «Слуга народу».
«Черговий інцидент з Юрченком викликає тільки одне запитання: чому ця людина, яка майже рік тому стала фігурантом кримінального провадження про хабар, досі не отримала законний вирок?» – заявив Корнієнко.
Він нагадав, що Юрченка виключили зі складу фракції «Слуга народу» 14 вересня 2020 року після скандалу з хабарем, втім правоохоронці так і не притягнули його до відповідальності.
«Ще тоді я пропонував йому добровільно скласти депутатський мандат, але він не послухав. Тож зараз у нього з’явився ще один привід це зробити. Я закликаю його скласти повноваження народного депутата за особистою заявою», – сказав очільник партії «Слуга Народу».
За словами Корнієнка, Конституція передбачає дострокове припинення повноважень народного депутата після оголошення обвинувального вироку. Але поки його немає.
«Нацполіція та Офіс Генпрокурора мають якнайшвидше розслідувати те, що сталося. Чим швидше суспільство побачить розставлення усіх юридичних акцентів у цій ситуації, тим краще. Очевидно, що Юрченко втратив етичні підстави бути народним депутатом Верховної Ради», – вважає Корнієнко.
Як повідомлялося у ЗМІ, 8 липня у центрі Львова позафракційний народний депутат Олександр Юрченко скоїв ДТП, а потім намагався завдати тілесних ушкоджень постраждалому водію.
Голова підкомітету з питань регламенту ВР Комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту Павло Фролов (фракція “Слуга народу”) сказав у коментарі Укрінформу, що Регламентний комітет Верховної Ради не має “інструментів” покарання для позафракційного народного депутата Олександра Юрченка.
Раніше Укрінформ повідомляв, що 13 вересня 2020 року позафракційний народний депутат Гео Лерос поінформував у соцмережі, що НАБУ затримало на хабарі помічника нардепа Юрченка, який, за словами Лероса, "взяв перші 13 тисяч з 200 тисяч доларів, які передбачались народному депутату Юрченку за законопроєкт, пов’язаний із побутовими відходами".
15 вересня Вищий антикорупційний суд обрав помічнику депутата Юрченка Іванові Фіщенку, якого НАБУ підозрює в хабарництві у змові з депутатом, запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави понад 1 млн грн.
Згодом, 17 вересня, генпрокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру Юрченку. 21 вересня ВАКС ухвалив узяти під варту Юрченка у залі суду із можливістю внесення застави у розмірі понад 3,1 млн грн.
25 вересня стало відомо, що за Юрченка 24 вересня внесли заставу в розмірі 3,1 млн грн і він вийшов із СІЗО.
24 грудня ВАКС продовжив строк дії зобов’язань народному депутатові Олександру Юрченку, підозрюваному в отриманні неправомірної вигоди до 24 лютого 2021 року. Серед зобов'язань, зокрема, не відлучатися з Києва без дозволу детектива та здачу іноземних паспортів на зберігання до ДМС.