Берлін готовий зробити внесок у підписання договору на транзит газу між Україною і РФ
Берлін чітко визначив свій курс щодо транзитної ролі України та робить усе від нього залежне для цього.
Про це, як передає кореспондент Укрінформу, заявив на брифінгу офіційний представник федерального уряду ФРН Штеффен Зайберт.
«Для нас у зв’язку з «Північним потоком 2» чітко зрозуміло та важливо, щоб Україна залишалась країною-транзитером газу. Ми за це дуже агітували і, дякуючи Богові, можемо зробити внесок разом із Європейським Союзом, а саме в підписання Договору на транзит газу між Україною та Росією. Таким чином курс був визначений», - заявив Зайберт.
Він нагадав, що Договір, підписаний наприкінці 2019 року, буде чинним до кінця 2024 року та передбачає можливість продовження його дії до 2034 року.
Яким чином піде розмова про газогін під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського з канцлером ФРН Ангелою Меркель 12 липня ввечері, речник прогнозувати не став. Він додав, що обидва лідери зроблять короткі заяви для преси.
«Якщо буде щось, про що широкий загал мусить знати, про це буде поінформовано», - зауважив Зайберт. При цьому він підкреслив, що ставлення федерального уряду відомо суспільству, пресі, а також українській стороні.
Як повідомлялось, зустріч Президента України Володимира Зеленського з канцлером ФРН Ангелою Меркель запланована на вечір. Напередодні візиту український лідер повідомив, що однією з основних тем, які він хоче обговорити з главою німецького уряду, є «Північний потік 2» в контексті безпеки України.
Паралельно в Берліні 12 липня проходять переговори міністра енергетики України Германа Галущенка та голови правління НАК «Нафтогаз» Юрія Вітренка з міністром економіки та енергетики ФРН Петером Альтмаєром.