На Банковій прокоментували ухвалення закону про реформу ВРП

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк назвав прийняття Верховної Радою закону про реформування Вищої ради правосуддя однією з ключових подій усього політичного сезону і запевнив, що тепер в Україні буде забезпечена реальна судова реформа.

Про це він заявив в коментарі, переданому Укрінформу.

"Щойно сталася чи не ключова подія всього політичного сезону. ВР проголосувала закон про судову реформу в максимально оптимальному форматі. 259 голосів "за". Крім зрозуміло, ЄС, ОПЗЖ і "Батьківщини", яким точно чим гірше, тим краще. Сьогодні, до речі, добре видно, наскільки важливою для розвитку України була електоральна революція, що відбулася в 2019 році. Вперше за всі роки незалежності в Україні буде забезпечена реальна судова реформа. Не перетасування "ручних" суддів, не розстановка по всій суддівської вертикалі потрібних людей, а дійсно оновлення всієї судової системи", - сказав Подоляк.

За його словами, ключовим словом судової реформи буде "справедливість".

Читайте також: Рада запровадила штрафи за невиконання вимог дисциплінарного інспектора ВРП

"Чистота суддів, їхній професіоналізм та робота за законом і в інтересах суспільства, а не в інтересах замовників, - тільки це забезпечить реальний прогрес України", - підкреслив радник керівника ОП.

У той же час він висловив думку, що прийняті закони про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів і про очищення Вищої ради правосуддя були неможливі при будь-якому іншому президентові України.

"Ніхто з опонентів чинного президента точно не пішов би на подібні рішення. Їм банально не вистачало волі", - вважає Подоляк.

Також він розповів, що зараз деякі критики прийнятих законів говорять про їхню нібито неконституційність, але назвав такі заяви "лише риторикою".

Читайте також: Формування ВККС, або Як українська судова реформа просунулася на крок уперед

"Всі конституційні правила чітко дотримані, а головне - забезпечений головний конституційний зміст: держава відповідальна за справедливість і за верховенство права в Україні. Тепер це - на сто відсотків", - запевнив радник керівника Офісу Президента.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада в середу прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя", який передбачає реформу відомства. За відповідне рішення проголосували 259 народних депутатів.

13 липня парламент прийняв у цілому з пропозиціями Президента закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України". Рішення підтримали 305 народних депутатів.