Британський експерт сказав, що допоможе Україні у стримуванні агресії Кремля

Головна мета статті президента Росії про «єдність» українського та російського народів – це звичайне залякування як України, так і Заходу.

Про це у вівторок під час віртуальної презентації доповіді британського Chatham House щодо міфів та непорозумінь навколо Росії у політиці Заходу заявив науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Великої Британії Джеймс Шерр.

Він переконаний, що найкращий шлях реагувати на такі закиди – усвідомлювати свої інтереси та свою силу, та не відповідати на спроби Кремля свавільно окреслювати «червоні лінії» для навколишнього світу.

Читайте також: Світ має визначитися, де проходять «червоні лінії» у відносинах з Росією - Джемілєв

Саме так він відповів на запитання кореспондента Укрінформу про те, чи не є псевдоісторична доробка Путіна про особливості взаємин між Росією та Україною оголошенням безстрокового «сasus belli» - приводу для війни, - як з Україною, так і з Заходом.

«Одна із цілей цієї «української» статті Путіна, її головна мета – це просто залякування. Тут не має якихось чітких «червоних ліній». Єдине визначення того, що (Кремль) вважатиме антиросійською політикою, - якщо Україна буде використовуватися в якості інструменту «зовнішніх сил» та «під зовнішнім контролем». Жоден з цих пунктів не має і не може мати чіткого визначення. Тож всі «червоні лінії» визначатимуться особисто Володимиром Путіним», - сказав науковець.

Читайте також: Путін у найближчі місяці може випробувати Україну і Захід новою агресією – Вершбоу

Така поведінка, на думку експерта, відображує бачення російського керівника не лише стосовно України, але й стосовно Заходу. Його мета – пригнічувати людей, відвернути їх від належного обговорення очевидних питань – у чому насправді полягає інтерес України, де саме знаходяться інтереси західних країн. Навіть можливість обговорення таких питань, на думку Шерра, завжди, за будь-яких умов, «зачіпатиме» російські «червоні лінії».

«Давайте будемо дуже чіткими – Кремль може розпочати спроби досягти своїх цілей вже завтра, найбільш драматичним та жорстоким шляхом. До цього моменту, які б червоні лінії не обговорювалися – вони будуть перейдені. Якщо вони (росіяни - ред.) вирішать зробити це завтра, вони це зроблять, якщо вважатимуть, що для цього складаються сприятливі обставини», - сказав Шерр.

Читайте також: Росія навмисно поширює у США міфи про Україну — аналітик Wilson Center

«Тож я не думаю, що ми маємо мучити себе цими питаннями. Ми маємо продемонструвати, - я маю на увазі також людей в Україні, які думають над цим, - що ми розуміємо наші власні інтереси, ми розуміємо силу, яка є в нашому розпорядженні, і ми будемо проводити нашу політику рішуче та цілеспрямовано. Це єдиний шлях, щоб стримати Росію, отримати від них (росіян – ред.) увагу та повагу - не відповідаючи на їхні запитання», - додав британський експерт.

Читайте також: Вершбоу: Путіну треба нагадувати, що відносини України з НАТО – не його клопіт

Як повідомлялося, 12 липня Путін опублікував статтю «Про історичну єдність росіян та українців». Стаття починається з твердження Путіна, що «росіяни та українці - один народ».

Читайте також: Кислиця: Російські байки про «один народ» спростовані на бойовищах Донбасу

При цьому автор заявляє, що як «велику загальну біду, як трагедію» сприймає «стіну, що виникла в останні роки між Росією та Україною». Провину за це він покладає на «цілеспрямовану роботу деяких зовнішніх сил».