Пайфер вважає російську агресію та внутрішні реформи головними викликами для України
За останні три десятиліття Україна пройшла довгий шлях і досягла величезного прогресу, натомість сьогодні перед країною постали два ключові виклики.
Про це заявив помічник Державного секретаря США у справах Європи та Євразії у 2000-2004 роках, Посол Сполучених Штатів в Україні у 1998-2000 роках Стівен Пайфер у зверненні до учасників першої молодіжної зустрічі Київського Безпекового Форуму «Захід-Схід, Північ-Південь», повідомили Укрінформу у Фонді «Відкрий Україну».
«Перший виклик – зовнішній. І він полягає в тому, як вирішити спричинений Росією ще 2014 року конфлікт, коли війська РФ незаконно захопили Крим, а потім російські силові служби та військові сили спровокували конфлікт на Донбасі», - сказав Пайфер.
Пайфер зазначив, що війна вже забрала життя близько 14 тисяч осіб.
«Питання в тому, як Україна та її друзі на Заході можуть змінити розрахунок Кремля, щоб Москва почала працювати над реальним вирішенням конфлікту. Вирішенням, яке дозволить Україні повністю відновити суверенітет над усією своєю територією», - сказав він.
Другий виклик, за словами Пайфера, - внутрішній.
«Україна досягла значних успіхів, проте, все ще багато чого слід зробити для впровадження тієї критичної маси реформ, яка дасть Україні змогу реалізувати свій потенціал», - підкреслив Пайфер.
Зокрема, він відзначив проведення чесних і демократичних виборів.
«Це – досягнення, яке дуже рідко зустрічається на пострадянському просторі, і це - заслуга України, українців та української демократії», - сказав Пайфер.
Він наголосив, що зараз українцям потрібно зосередитись на тому, як розкрити багатий економічний потенціал країни.
«Боротьба з корупцією, заохочення економічної конкуренції, обмеження та зменшення надмірного політичного й економічного впливу олігархів, реформа cистеми судочинства – ці кроки, якщо підійти до них серйозно, зможуть привести до зростання доходів та рівня життя», - резюмував дипломат.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2020 року професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма заявив, що Україна є нині ключовою державою у глобальній геополітиці та для майбутнього демократії у всьому світі.