Поки жоден кандидат не подав документи для участі в доборі до Етичної ради — Моніч
Рада суддів України не отримала документи від жодного кандидата для участі в доборі на посаду члена Етичної ради за квотою Ради суддів України.
Про це сказав голова Ради суддів України у виступі на Х Щорічному судовому форумі, що проходить у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми оголосили добір і я можу сказати на сьогодні, що в нас немає жодного кандидата поки що. Тому багато кандидатів, яких би ми там хотіли бачити, насправді теж розуміють ці недоліки закону, вони розуміють ту місію, яка їм буде належать в Етичній раді, що фактично не маючи жодного голосу, це фактично мають бути люди, які насамперед понесуть високі ризики, критику, репутаційні ризики, що вони мають піти в цю Етичну раду і переконати, можливо, навіть тих же міжнародних партнерів у прийнятті того чи іншого рішення», - розповів Моніч.
Він наголосив, що «наразі вся робота всіх членів Ради суддів України, всієї судової гілки влади спрямована на те, щоб переконати найбільш достойних, найбільш висококваліфікованих людей, щоб вони ввійшли в цю раду».
Як повідомлялося, 21 вересня Рада суддів України оголосила про початок добору кандидатів на посаду члена Етичної ради за квотою РСУ та затвердила Положення про проведення добору на посади члена Етичної ради за квотою Ради суддів України.
Документи для участі в конкурсі можна подавати із 22 вересня 2021 року до 21 жовтня 2021 року включно.
Раніше на засіданні 13 вересня жоден із кандидатів до складу Етичної ради за квотою Ради суддів України не набрав необхідної кількості голосів.
Голова РСУ Богдан Моніч, коментуючи це питання, наголосив на недосконалості законодавства, оскільки, як стверджують в РСУ, навіть обраний кандидат від суддів не матиме права голосу в цьому органі.
Таким чином, РСУ вирішила розробити власний документ, який регулюватиме процедуру надання пропозицій щодо кандидатів на посаду члена Етичної ради за квотою Ради суддів України.
Як відомо, 3 серпня Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (№3711-Д).
Згідно з законом, до складу Етичної ради РСУ має делегувати трьох осіб з-поміж суддів або суддів у відставці, які в складі Етичної ради мають визначати, чи відповідає кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності, й надавати список кандидатів, котрі рекомендуються для призначення на посади членів ВРП.