Критика українських реформ: посол ЄС каже, що висновки зроблені за період «до Зеленського»

Критичні висновки Суду (Палати) аудиторів ЄС про те, що зусилля та фінансова підтримка ЄС для України у боротьбі з корупцією виявилися неефективними, зроблені на підставі даних 2016-2019 років, до того, як до влади прийшла адміністрація Зеленського.

Про це сьогодні під час дискусії в рамках Атлантичної Ради щодо ефективності та перспектив судової реформи в Україні заявив представник ЄС в Україні посол Матті Маасікас.

Саме так він відповів на запитання кореспондента Укрінформу про ставлення до висновків Суду аудиторів ЄС від 23 вересня поточного року, яким корупція оголошується «епідемією» для України, а ЄС пропонується вжити заходи для корекції політики стосовно України та уникнення неефективного використання грошей платників податків ЄС.

«В рамках цієї події та цього обговорення, які ми маємо сьогодні, було б справедливим сказати, що доповідь Суду аудиторів ЄС стосується періоду з 2016 до 2019 роки, до поточної адміністрації, до Зеленського, до тих зусиль, на яких сконцентрована ця адміністрація й це керівництво (країною – ред.)», - сказав європейський дипломат.

Читайте також: У ЄС можуть самостійно скласти список небажаних українських олігархів

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня Суд аудиторів ЄС у Люксембурзі, оприлюднив критичну доповідь про ефективність використання фондів ЄС для підтримки програм, що здійснюються в Україні у сфері зміцнення верховенства права та боротьби з корупцією, та надав рекомендації із внесення коректив у політику ЄС у цій сфері.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час візиту до Брюсселя на початку тижня заявила, що Україна дещо випередила висновки Суду аудиторів ЄС та його критичні оцінки щодо ефективності зусиль ЄС з підтримки України у боротьбі з корупцією.

Читайте також: В оцінці антикорупційних зусиль України слід враховувати геополітичний аспект – ЄС

Сьогодні, 1 жовтня, речник МЗС України Олег Ніколенко назвав висновки, що містяться у доповіді члена Європейського суду аудиторів Юхана Партса «подекуди відірваними від реальності».