Малі альянси зміцнять зовнішню політику України — глава Інституту безпеки Східної Європи
Люблінський трикутник і подібні союзи допоможуть Україні підвищити ефективність зовнішньої політики.
Таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловила виконавчий директор Інституту безпеки Східної Європи Юлія Осмоловська, передає Укрінформ.
"Я також дотримуюся тактики малих кроків через малі союзи. Або, як ми називаємо, субрегіональні союзи з питань безпеки за змішаним типом, де є і країни-члени, і не члени НАТО", — сказала Осмоловська.
На її думку, це "відображає ту саму логіку, з якою почав функціонувати Європейський Союз". У цьому зв'язку вона нагадала, що у 1952 році була ідея створити політичний союз Європейських країн, але вона провалилася, тому що країни не були до цього готові.
"Тоді було ухвалене рішення формувати інтеграцію через стратегічні галузі, щоби потім рухатися до економічного й політичного союзу, що, власне, Європейський Союз зараз являє собою", — наголосила Осмоловська.
За її словами нині МЗС України діє у подібний спосіб, прагнучи шляхом створення малих альянсів зміцнити міжнародну співпрацю.
"І нинішні ініціативи Міністерства закордонних справ України я розглядаю в цій логіці — через малі альянси, малі союзи створити потім критичну масу реальної практичної співпраці з європейськими країнами. Для того, щоби ми мали більше активів і могли краще заявляти про свою роль у європейських процесах. Це вірний підхід", — переконана виконавчий директор Інституту безпеки Східної Європи.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у липні на форумі “Україна 30: Міжнародна політика” заявив, що посилення малих альянсів робить членство України в ЄС і НАТО "історично неминучим".
Фото: Дом