Комітет ВР підтримав законопроєкт щодо покарання за підробку довідки про щеплення

 Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроєкт щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Апарату ВР.

Зазначається, що комітет на своєму засіданні у середу, 6 жовтня, у режимі відеоконференції розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень» (№6084).

Читайте також: МОЗ затвердило перелік професій, для яких COVID-щеплення є обов’язковим

Законопроєктом пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 3213, яка передбачає встановлення відповідальності за:

  • використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 тис. до 34 тис. грн або обмеження волі на строк до двох років;
  • внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 34 тис. до 68 тис. грн або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років;
  • виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 85 тис. до 170 тис. грн або позбавлення волі на строк до трьох років.
  • Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький поінформував про основні пропозиції до законопроєкту, які були напрацьовані спільно із Міністерством охорони здоров’я:
  • встановлення кримінальної відповідальності: за підробку не тільки сертифікатів про вакцинацію, а й результатів ПЛР-тестування та довідок про одужання від COVID, за рекламу та пропонування продажу підробок (а не лише за використання), за придбання підробок;
  • поширення відповідальності на медичних працівників за внесення неправдивих даних до електронної системи охорони здоров’я;
  • посилення відповідальності за вчинення таких правопорушень повторно або за попередньою змовою;
  • звільнення від кримінальної відповідальності у разі добровільної здачі підроблених документів та сприяння у розкритті такого злочину (виключно за перше таке правопорушення).

Зазначається, що комітет ухвалив рішення підтримати проєкт закону і пропонує комітету з питань правоохоронної діяльності, який є головним з його підготовки, рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу з урахуванням пропозицій комітету.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров'я звернулося до власників 15 закладів охорони здоров'я, де, можливо, підробляли медичні дані, з вимогою відсторонити керівників..