Стефанішина розповіла, з чим Зеленський поїхав на кліматичну конференцію в Глазго
Президент Володимир Зеленський у виступі на конференції ООН з питань зміни клімату 1 листопада представить бачення Україною реалізації Паризької угоди, а 2 листопада разом з іншими лідерами візьме участь у започаткуванні ініціативи щодо скорочення викидів метану.
Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю телеканалу «Дом» в кулуарах кліматичної Конференції ООН в Глазго, передає Укрінформ.
«Сьогодні в першу чергу президентський день, лідерський день… Сьогодні буде виступ і заява глави Української держави щодо вкладу України і бачення Україною реалізації Паризької угоди... Завтра разом з президентом США Байденом та президенткою Європейської комісії Президент України візьме участь у започаткуванні ініціативи щодо скорочення викидів метану», - сказала Стефанішина.
Вона додала, що у Президента достатньо прагматичний підхід до питань взаємодії щодо запобігання змінам клімату.
«Ми усвідомлюємо, що європейський зелений курс – це політика, яка сформована для найбільшого ринку в Європейському союзі, від якого фактично залежать всі інші країни, які не є членами ЄС. Тому ми обрали підхід не протекціоністський, а більш стратегічний – ми обрали курс спільного формування політик і тому започаткували діалог з ЄС щодо європейського зеленого курсу», - зазначила віцепрем’єрка.
Стефанішина також поінформувала, що після закінчення програми президентської частини конференції вона разом з членами української делегації буде проводити зустрічі з представниками фінансових інституцій в рамку порядків денних Конференції ООН з питань зміни клімату.
Як повідомлялося, 31 жовтня у Глазго під егідою ООН розпочалася кліматична конференція СОР-26, що триватиме до 12 листопада.
Саміт у Глазго проходить із запізненням на рік через пандемію коронавірусу. Шість років тому у Парижі близько 200 країн узгодили індивідуальні плани у боротьбі з глобальним потеплінням. Згідно з Паризьким пактом, країни мають переглядати свої попередні зобов'язання щодо скорочення викидів вуглецю кожні п'ять років, а потім оголошувати про плани зі ще більшого та швидшого скорочення.
Фото: ОП