У 2015 році Кремлю вже вдалося через міграційну кризу відвернути увагу від Донбасу — експерт

Одна з головних цілей Кремля у міграційній кризі в Білорусі — відвести увагу світової спільноти від теми російської агресії проти України. Такий сценарій Москва успішно реалізувала 5-6 років тому.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів посол України у Хорватії, Боснії та Герцеговині у 2010-2017 роках Олександр Левченко, передає Укрінформ. 

"Міграційна криза — це фактично гра. Це все спроєктовано в Кремлі. Тому що п'ять років тому (у 2015-2016 роках — ред.) був дуже схожий сценарій, коли сирійські біженці пішли з Туреччини [до Євросоюзу] православним коридором через Грецію, Македонію, Сербію, Угорщину. Тобто через країни, які контролює Кремль, де великий вплив Москви. Було організовано потік біженців", — нагадав дипломат.

І в період "сирійської" міграційної кризи Кремлю вдалося досягти однієї зі своїх цілей — тема Донбасу пішла з передовиць світових ЗМІ.

"Якщо до серпня 2015 року тема Донбасу була номер один у європейських медіа, то після місячного валу цих мігрантів тема Донбасу пішла на треті, навіть на четверті позиції у медіа", — констатував Левченко.

І зараз Москва має аналогічну мету, тільки реалізовує її вже через ситуацію на кордонах Білорусі.

"Це спроба Москви відвернути увагу від того, що відбувається на кордонах України. Москва має всі можливості організувати такий потік біженців з арабського світу, точніше — у цьому випадку ми говоримо більше про Ірак. Організація біженців — це не рішення Мінська та Білорусі, вони просто не вміють такого робити. Але це вміють робити росіяни. Чому? Тому що Росія не головний експортер нафти та газу. Росія — головний експортер нестабільності, війни та конфліктів", — наголосив експосол.

Як повідомлялося, у прикордонних областях України у разі загрози масового прориву мігрантів з території Білорусі можуть запровадити надзвичайний стан.

У Брюсселі глави МЗС країн Євросоюзу погодили новий пакет санкцій проти білоруського режиму. Зокрема, під обмеження потраплять авіакомпанії, які переправляють людей з Близького Сходу до Мінська, їх вважатимуть співучасниками торгівлі людьми.

Режим Лукашенка після санкцій з боку ЄС спровокував міграційну кризу на кордонах з Литвою, Латвією та Польщею. Мігранти з Іраку, Сирії та низки африканських країн масово прибували в Білорусь, а прикордонна служба цієї держави доправляла їх до кордонів ЄС.

Наразі у прикордонній смузі виявилися заблокованими тисячі людей. З наближенням зими ситуація загрожує перерости у повномасштабну гуманітарну кризу.

Фото: belta.by