Слідство не знає, про що говорили Янукович і Путін під час Майдану
Слідство не може відтворити зміст розмов експрезидента-втікача Віктора Януковича та президента РФ Володимира Путіна, які відбувалися під час подій Майдану, але якщо аналізувати ці розмови разом з іншими даними, то в сукупності можна говорити про те, що на той час проходили певні консультації щодо проведення тієї чи іншої спецоперації.
Про це на брифінгу поінформував прокурор Денис Іванов, передає кореспондент Укрінформу.
«Ці з’єднання (Януковича і Путіна – ред.) відбувалися спеціальним захищеним зв'язок, тобто інформація передавалася по спеціальних захищених каналах, відповідно, зміст самих розмов на теперішній час під час слідства ми не можемо відтворити», – уточнив Іванов.
Він зазначив, що потрібно, разом з тим, брати ці телефонні з’єднання спецзв’язком і аналізувати їх у сукупності з іншими відомостями і даними досудового розслідування.
Прокурор звернув увагу на те, що такі телефонні зєднання не були поодинокими.
Говорячи про те, скільки часу може піти на ознайомлення з матеріалами справи щодо злочинів на Майдані у лютому 2014 року, вчинених вищими посадовими особами держави під керівництвом Януковича, зокрема сторони захисту, Іванов зазначив, що у справі наразі – більше 1,5 тис. томів, більше 100 потерпілих та 10 підозрюваних, і у кожного підозрюваного може бути десь по 2-3 захисники.
«Щодо прогнозів – цей процес (ознайомлення з матеріалами справи – ред.) буде тривалим. Сказати однозначно кількість днів – буде неправильним. Є процесуальні строки, і якщо сторона обвинувачення буде бачити, що потерпілі або сторона захисту (фігурантів справи – ред.) зловживають процесуальними правами на ознайомлення з матеріалами, ми будемо в установленому порядку звертатися до суду для встановлення строків», – уточнив він.
Як повідомляв Укрінформ, слідчі ДБР завершили досудове розслідування стосовно колишнього президента Віктора Януковича та 9 високопосадовців, які 18-20 лютого 2014 року організували силову протидію мітингувальникам у центрі столиці.
Правоохоронці протягом восьми років слідства зібрали понад 1,5 тис. томів доказів щодо злочинної групи Януковича, до складу якої входили тодішні міністр оборони, голова Служби безпеки та його перший заступник – керівник Антитерористичного центру, міністр внутрішніх справ та його заступник, начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ МВС, виконувач обов’язків начальника ГУ МВС у Києві і заступник начальника ГУ – начальник міліції громадської безпеки ГУМВС у Києві.
Як встановили слідчі, через дії цієї організованої злочинної групи лише за три дні загинули 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.