Міжнародна дорадча група квапить Раду із законом про СБУ
Міжнародна дорадча група, до складу якої входять представники Європейського Союзу, НАТО та Сполучені Штати Америки, закликає народних депутатів підтримати проєкт закону про СБУ та прийняти його без жодних зволікань.
Як передає Укрінформ, про це посольство США повідомляє в Твіттері.
“Реформування СБУ — наступний важливий крок на шляху до європейського майбутнього України. Міжнародна дорадча група, до складу якої входять представники ЄС, НАТО та США, закликає народних депутатів підтримати проєкт Закону про СБУ та прийняти його без жодних зволікань”, - йдеться в повідомленні.
Міжнародна дорадча група знову висловлює рішучу підтримку реформи СБУ та наголошує, що передбачене законопроєктом поступове позбавлення Служби всіх повноважень на проведення досудового розслідування є наріжним каменем цієї реформи.
“Ми вітаємо постійну співпрацю з усіма партнерами для реалізації цих важливих кроків”, - йдеться в повідомленні.
Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт №3196-д “Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України”.
Верховна Рада 28 січня ухвалила у першому читанні проєкт закону №3196-д «Про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України.
Законопроєктом, серед іншого, пропонується ліквідувати спецпідрозділи СБУ з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.
Реформа СБУ має багаторічну історію. Вона почалася ще за часів президентства Ющенка. У 2008-2009 роках РНБО ухвалила рішення «Про Концепцію реформування Служби безпеки України» та «Комплексну цільову програму реформування Служби безпеки України». Було навіть зареєстровано законопроєкт, який, однак, пізніше зняли з розгляду. У 2015 році було оголошено про нову реформу. На ній наполягали міжнародні партнери. Однією з головних умов була ліквідація спецпідрозділів, які опікуються економічними злочинами.
Згідно із законом «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури», для запуску спеціальної процедури розгляду в другому читанні законопроєктів, до яких надійшло більш як 500 поправок, необхідно зібрати підписи не менше 150 депутатів, які звертаються з таким клопотанням до Голови ВР, після чого парламент на найближчому засіданні має проголосувати 226 голосами за початок цієї процедури.
Спецпроцедура означає, що кожна фракція та група може наполягати на розгляді п’яти поправок, а депутат - на розгляді однієї, не врахованої комітетом поправки.