ДБР з’ясовує, хто «злив» журналістам секретні дані про «вагнерівців»
Державне бюро розслідувань перевіряє джерела витоку журналістам документів щодо діяльності спецслужб, пов’язаної з організацією затримання "вагнерівців".
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.
За даними бюро, 18 листопада в інтернеті були опубліковані документи, які містять відомості щодо планування та виконання Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України та Службою безпеки України заходів, пов’язаних з організацією затримання на території України бойовиків приватної військової компанії "Вагнер".
"У межах відкритого кримінального провадження буде здійснена перевірка щодо автентичності цих документів, а також встановлено військовослужбовців, які мали доступ до цих документів та можуть бути причетні до їх витоку", - повідомляють у ДБР.
Провадження відкрите за ч. 1 ст. 328 Кримінального кодексу України (розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені або стали відомі у зв'язку з виконанням службових обов'язків, за відсутності ознак державної зради або шпигунства).
Санкція статті передбачає позбавлення волі терміном від 2 до 5 років без права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.
Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat 17 листопада опублікувала розслідування про спецоперацію із затримання бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнера", у якій аналізує обставини та причини її зриву.
Зокрема в матеріалі ідеться про те, що керівник Офісу Президента Андрій Єрмак пропонував відтермінувати спецоперацію на тиждень у зв'язку з досягненням домовленостей про припинення вогню на сході України.
18 листопада журналістка Яніна Соколова оприлюднила документи, які, з її слів, "підкинули на флешці біля робочого офісу кілька днів тому". Вона прийняла їх за оригінальні, тому оприлюднила. Документи підтверджують підготовку в Україні спецоперації "Авеню" з затримання найманців ПВК "Вагнер" і той факт, що її завершення було перенесено за рішенням вищого керівництва.
Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк засудив публікацію журналістами секретних внутрішніх документів Головного управління розвідки Міноборони щодо операції із затримання «вагнерівців». Він заявив, що «абсолютно некоректно, тим більше у воюючій державі, коли громадяни цієї держави «вивалюють» в публічну площину методи роботи власної розвідки, розкривають алгоритми, методики і навіть абсолютно непублічні цілі роботи розвідників».