Розслідування операції «Вагнергейт» триває за трьома напрямами – Веніславський
Повноцінні висновки щодо операції із затримання російських найманців приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер" можна буде робити після завершення розслідувань за трьома напрямами.
Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів представник Президента у Конституційному суді, народний депутат (фракція "Слуга народу") Федір Веніславський.
"Є три напрями розслідування цієї події. Перший — це Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України. Другий — Державне бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора, за фактом оприлюдненої у ЗМІ інформації було зареєстроване кримінальне провадження. І третій напрям — це журналістські розслідування Bellingcat та українських журналістів. Ось коли вся ця інформація буде повністю вивчена та узагальнена, тоді ми зможемо робити якісь висновки", — розповів Веніславський.
Парламентарій нагадав, що Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, пропрацювавши кілька місяців, підготувала проміжний звіт.
"Всі охочі можуть з ним ознайомитися на сайті Верховної Ради України. Але я б закликав усіх дочекатися остаточного звіту, який має бути повнішим, комплекснішим, з урахуванням, зокрема, і тих матеріалів, які надали розслідувачі-журналісти Bellingcat", — сказав Веніславський.
При цьому він наголосив. що ані розслідування Bellingcat, ані розслідування Тимчасової слідчої комісії не встановили факту державної зради з боку вищих посадових осіб Української держави або факту витоку інформації з Офісу Президента. І це є головним проміжним підсумком ТСК.
Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat 17 листопада опублікувала розслідування про спецоперацію із затримання бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера, в якому аналізує обставини і причини її зриву. Зокрема, в матеріалі йдеться про те, що керівник ОП Андрій Єрмак пропонував відстрочити спецоперацію на тиждень у зв'язку з досягненням домовленостей про припинення вогню на сході України.