Росія досі розглядає Європу як ціль у боротьбі проти США – експерт

Росія мислить категоріями «холодної війни» і розглядає Європу як об’єкт, долю якого вона має вирішувати зі США.

Таку думку висловила співробітниця Центру США та Європи Інституту Брукінгса, колишній старший директор з питань Європи та Росії Ради національної безпеки США Фіона Гілл під час Берлінського зовнішньополітичного форуму, повідомляє кореспондент Укрінформу.

На переконання експерта, Росія мислить категоріями XX століття та не вірить у незалежну поведінку навіть великих європейських гравців. «Росія продовжує вбачати Європу як ціль у боротьбі проти США, що тривала десятиріччями, та ... вважає будь-які дії США на європейському напрямку спрямованими проти Росії», - заявила Гілл.

За її словами, РФ прагне організувати «нову Ялту», аби в обхід європейців укласти зі США домовленість на кшталт Віденського конгресу.

У цьому зв'язку Гілл закликала європейців дати Москві зрозуміти, що Європа є «дуже важливим гравцем, а не точкою нового розділення в XXI столітті, та розвіяти кремлівський міф, що Європа є лише об’єктом у давній битві між Сполученими Штатами та Росією».

Експерт наголошує, що РФ активно використовує геополітичні розбіжності, чутливі історичні питання, при цьому нарощує звичайні озброєння, розвиває ядерну та космічну зброю, активно використовує гібридну зброю. І на це Захід має давати колективну відповідь.

Гілл також наголосила, що Москва використовує енергію як зброю. У цьому контексті вона назвала «величезною помилкою» Німеччини рішення завершити будівництво «Північного потоку - 2».

За її словами, після конференції СОР26 у Глазго у Москві мають зрозуміти, що у найближчі роки відбудеться швидкий відхід від вуглецевого палива, тож «Північний потік-2» стає нераціональним.

Форум «Berlin Fireign Policy Forum», який щороку організує Фонд Кербера, проходив 22-23 листопада в гібридному форматі.