У Кабміні розповіли, які зміни запустив досвід протидії гібридній війні РФ
Досвід протидії гібридній війні, яку Росія веде проти України, став тригером великої кількості змін, зокрема у сфері стратегічної комунікації та зміцненні національної стійкості.
Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на відкритті першого міжнародного форуму зі стратегічних комунікацій в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Стефанішина зазначила, що сьогодні ні в кого у світі немає сумніву, що Україна перебуває на передовій гібридної війни, яку Росія веде на території нашої країни, «і з погляду сумного досвіду, і з погляду тих висновків, які ми робимо щодня, і того, як цей досвід використовується нашими міжнародними партнерами».
«Насамперед я хочу звернути увагу, що сумний досвід, якого ми набуваємо з 2014 року, став тригером великої кількості змін. У першу чергу ми як країна усвідомили, наскільки важливо формувати власні змісти, просувати їх усередині країни і за кордоном», - сказала Стефанішина.
У цьому контексті вона відзначила створення Центру стратегічних комунікацій як інституціоналізованого формату вироблення політик, пов’язаних із комунікацією держави як такої за кордоном і всередині країни.
Другим великим елементом віцепрем’єр-міністр назвала затверджене указом Президента рішення РНБО про Концепцію національної стійкості.
«Стратегічні комунікації і боротьба з гібридною війною є елементами національної стійкості. Ця стратегія була затверджена Президентом, і сьогодні ми починаємо формування певних протоколів функціонування країни в умовах різних видів військової та невійськової агресії. Це дуже великий крок, який показує, що ми не лише боремося, ми також виносимо свої уроки і робимо висновки з цього досвіду», - зазначила урядовець.
Вона додала, що в межах реалізації цієї концепції передбачається створення Центру передового досвіду взаємодії з НАТО.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 27 вересня ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 серпня 2021 року «Про запровадження національної системи стійкості» і затвердив Концепцію забезпечення національної системи стійкості.