У Варшаві заявили про повне право України на членство в НАТО та Євросоюзі

Київ має повне право подавати заявку на членство в НАТО та ЄС, а інші країни, зокрема і Німеччина, повинні це підтримати.

Про це в п’ятницю у Варшаві під час спільної пресконференції з главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок заявив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау, передає кореспондент Укрінформу.

«Україна має повне і суверенне право подавати заявку на членство в цих організаціях (НАТО і ЄС – ред.). Однозначний голос Німеччини у цій справі особливо важливий з огляду на моральну відповідальність Німеччини за мир в Європі, а також негативні наслідки для третіх країн, що виникають з рішення німецької влади про будівництво Nord Stream 2»,- заявив Рау.

Він повідомив, що розмовляв з новопризначеною главою німецької дипломатії про ситуацію навколо кордонів України. У цьому контексті він назвав важливим ведення постійного діалогу між Польщею і Німеччиною щодо політики безпеки як на двосторонньому рівні, так і на тристоронньому польсько-німецько-американському рівні.

Рау наголосив, що візит Бербок до Варшави збігся з радикальним погіршенням ситуації з безпекою в Європі і серйозною загрозою для миру на континенті. Він зазначив, що світ зараз має справу з членом ООН, який підписав Заключний акт НБСЄ 1975 року і Паризьку хартію для нової Європи, але попри це здійснює політику анексії та окупації територій сусідніх країн. Він наголосив, що в XXI столітті така політика є неприпустимою. За його словами, Польща, яка в XX столітті сама була жертвою Німеччини та СРСР, ніколи не погодиться з регресом політичної ситуації в Європі, поверненням до методів, що спираються на парадигму сфер впливів, адже в минулому це призводило до воєн і мільйонних жертв.

Глава польської дипломатії звернув увагу, що політика попередніх урядів Німеччини, продиктована бажанням отримати економічні дивіденди, у контексті будівництва Nord Stream та Nord Stream 2 була «фатальною». Він зазначив, що з 2004 року польські уряди послідовно звертали увагу на шкідливість цих проєктів для європейської солідарності, безпеки Європи і територіальної цілісності України.

«У цьому питанні наша політика не зміниться»,- підкреслив Рау.

Міністр наголосив, що Польщі й надалі вимагатиме закриття цього «шкідливого проєкту для Європи».

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький раніше заявляв, що енергетична криза і дуже високі ціни на паливо в Європі спричинені надмірною залежністю Європи від Газпрому. Варшава також наголошує на необхідності проведення аудиту дій Газпрому в Європі, які можуть призвести до подальшої монополізації ринку газу і, відповідно, зростання ціни на паливо.

Будівництво «Північного потоку-2» завершили на початку вересня. Газопровід побудовано з РФ до Німеччини в обхід України дном Балтійського моря. Єдиним акціонером проєкту є Газпром.

Федеральне мережеве агентство Німеччини, яке проводить сертифікацію газогону, 16 листопада призупинило процес. Німецький регулятор також задовольнив запити НАК «Нафтогаз України» та ТОВ «Оператор ГТС України» щодо участі у цій процедурі.

Адміністрація Байдена на виконання Закону США про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA) кожні 90 днів надає звіт Конгресу та вводить санкції проти осіб, причетних до проєкту Nord Stream 2. Натомість, у квітні Білий дім на прохання Німеччини запровадив виключення із санкцій по відношенню до компанії-оператора газопроводу, Nord Stream 2 AG, а також її керівника.

Фото: @AuswaertigesAmt