Стефанчук каже, що у випадку «непередбачуваної ситуації» Рада могла б голосувати онлайн
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підтримує запровадження системи онлайн-голосування у парламенті.
Про це він сказав в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, передає Укрінформ.
“Коли два роки тому я вніс ідею про можливість онлайн-голосувань у парламенті, багато колег відразу сприйняли її негативно, що, мовляв, це неправильно, що це приниження прав опозиції. Але треба враховувати, що у світі сьогодні – ціла низка викликів, які ми не можемо спрогнозувати. Наприклад, може так статися, що через пандемію у парламенті не збереться 226 депутатів або щось станеться з приміщенням внаслідок якоїсь умовної воєнної агресії на Грушевського, 5. Ми – єдиний законодавчий орган, і в нас немає варіанту, щоб у випадку чого таки зібратися й ухвалити важливе для держави рішення”, - підкреслив Голова ВР.
За словами спікера, він дуже хотів би, щоб у ВР був запобіжник у разі виникнення непередбачуваної ситуації. "Це стабільність влади, стабільність прийняття рішень у державі. Для мене це дуже важливо", - наголосив Голова ВР.
Стефанчук зауважив, що в європейських парламентах успішно діє система онлайн-голосувань. Тож наразі триває вивчення досвідів міжнародних партнерів. Зокрема, за словами спікера, незабаром польські парламентарії мають надати для ознайомлення свій законопроєкт щодо відповідної системи. “Окремо я веду переговори з Петом Коксом (колишній президент Європейського парламенту — ред.) щодо делегації в парламенті Європейського Союзу та з іншими парламентами, щоб вивчити їхній досвід”, - зазначив Стефанчук.
Як повідомлялося, 20 березня 2020 року на той час перший віцеспікер Руслан Стефанчук і народний депутат Микола Стефанчук зареєстрували у парламенті законопроєкт №3250 “Про підстави та порядок проведення пленарних засідань Верховної Ради України та засідань комітетів Верховної Ради України в режимі відеоконференції на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)”. Документ визначав підстави та порядок проведення пленарних засідань парламенту та комітетів у режимі відеоконференції протягом двох місяців. Проте 1 вересня того ж року проєкт закону було знято з розгляду.