Стефанчук вважає, що варто переглянути систему голосування на виборах
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає, що в Україні варто переглянути систему голосування на виборах.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це він сказав на брифінгу в понеділок.
“Взагалі мені видається, що система голосування, того, що ми називаємо активним і пасивним виборчим правом, повинна бути дещо в Україні переглянута. Тому що сьогоднішня виборча система, я про це вже часто говорив, вона заточена не під надання людині загального виборчого права, а надання виборчого права тільки тій людині, яка в конкретний день може сісти на автобус, приїхати на місце своєї реєстрації, поставити галочку в певний час і сподіватися, що там не буде порушень. Це суттєве обмеження. І тому нам треба думати комплексно, як забезпечити правом вибору кожного громадянина в Україні. І тому тут може бути ціла низка варіантів”, - зазначив Стефанчук.
Він також прокоментував законопроєкт №6402 “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав громадян віком від 16 років”, зареєстрований у парламенті.
“Він навіть не пройшов ще комітет. Це просто законодавча ініціатива народних депутатів. Мені видається, що у Верховній Раді є дуже багато ініціатив, які створюють підґрунтя для дискусії. Тому я готовий продискутувати це питання. Тоді хоча б якісь будуть перспективи для входження цього законопроєкту на розгляд хоча б комітету”, - сказав спікер.
Стефанчук додав, що питання щодо дозволу громадянам реалізувати право бути обраними до органів місцевого самоврядування з 16 років не можуть вирішувати тільки народні депутати.
“Ми повинні вирішувати це разом з медиками, психологами, соціологами, які будуть говорити, чи здатна особа в цей період сформувати думку щодо свого майбутнього”, - зауважив Голова ВР.
Як повідомлялося, народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №6402 “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав громадян віком від 16 років”.
Проєктом закону, зокрема, пропонується встановити, що депутатом, сільським, селищним, міським головою може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг 16 років. Так, за наявності письмової згоди батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована кандидатом на місцевих виборах. У цьому випадку людина набуває повної цивільної дієздатності з моменту реєстрації кандидатом на місцевих виборах.