РФ забрала в України ядерні боєголовки та шантажує сьогодні весь світ - Данілов
В Україні присутні військовослужбовці країн-членів НАТО, які навчають українських бійців на полігонах. Питання про відправлення великого військового контингенту кожна країна вирішуватиме самостійно.
Як передає Укрінформ, про це в ефірі Апостроф TV сказав секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.
“Давайте розумітимемо, що ми маємо на увазі під словосполученням "військовий контингент". У нас сьогодні є представники Сполучених Штатів, Великої Британії, Польщі, Литви та інших країн, які проводять навчання наших військових. Такі військові є, вони постійно знаходяться на території нашої країни, вони на наших полігонах навчають наших хлопців, як захищати нашу країну, і ми їм за це вдячні”, - зазначив Данілов.
За його словами, якщо йдеться про великий військовий контингент, то кожна країна визначатиметься самостійно. Він зазначив, що немає інформації про їхню готовність власним життям захищати Україну, та це й не є їхнім зобов’язанням. “Це наш обов'язок захищати нашу країну. У нас до них велике прохання: допомогти нам із системами захисту. Ми не потребуємо зброї для наступу, ми потребуємо зброї для захисту”, - заявив Данілов.
Секретар РНБО нагадав, що Україна позбулась своєї ядерної зброї у 1994 році, не отримавши натомість ніякої компенсації. Наразі ж постало питання про допомогу Україні у вигляді зброї захисту, підкреслив він.
“Коли у 1994 році нас, я перепрошую, обдурили та забрали ядерні боєголовки, куди їх передали? Сполучені Штати домовилися, що їх забирає Росія. І вона їх забрала, і сьогодні шантажує весь світ, у тому числі Сполучені Штати. Я вважаю, що ми маємо отримати за це компенсацію. І я вже не кажу, що жодної грошової компенсації за це нашій країні зроблено не було. І ми сьогодні потребуємо допомоги, а саме: у вигляді зброї захисту. Чи буде її надано чи ні – дивитимемося”, – зазначив секретар РНБО.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ РФ передало США і НАТО список вимог щодо “гарантій безпеки”. Серед восьми вимог – заборона на вступ до НАТО для України, а також вимога вивести всі війська та припинити постачання зброї у країни, які вступили до Альянсу після 1997 року, тобто з Польщі, країн Балтії та балканських країн. Також вимагається відвести далекобійні ракетні системи.
Окрім цього, РФ вимагає припинити постачання зброї до України та вивести контингент військових радників та інструкторів, а також не брати участі у навчаннях на українській території.
Водночас США і НАТО заявляють, що у Росії немає права голосу щодо майбутнього членства України в Альянсі.