Стефанішина назвала критично важливою ясність щодо перспективи членства України в ЄС і НАТО

Ясність щодо часової перспективи членства України в ЄС і НАТО є критично важливою з огляду на великі безпекові та економічні виклики, які стоять перед країною.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на онлайн-брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це дуже важливе питання. Я тут абсолютно підтримую месидж Президента (щодо чіткої часової перспективи членства України в ЄС і НАТО - ред.)», - сказала Стефанішина.

Вона зазначила, що Україна щодня впроваджує досить багато змін у правову систему та розбудову інституцій, забезпечує великий обсяг фінансування змін, пов’язаних із європейською та євроатлантичною інтеграцією.

«Ця динаміка дає нам певну потребу в тому, щоб розуміти, наскільки ці інституції готові далі приймати рішення щодо глибшої інтеграції України. Навіть не говорячи про те, що наступного року ми не будемо членами ні ЄС, ні НАТО, але сьогодні той же Європейський Союз зобов’язаний дати відповідь на питання, чи готовий він виконувати свою частину "домашнього завдання", зокрема в межах Угоди про асоціацію», - зазначила віцепрем’єр.

Вона уточнила, що йдеться про отримання режиму внутрішнього ринку, економічну інтеграцію, безперешкодний доступ на ринок ЄС.

«Це все зміни, які потребують важливих політичних рішень», - зауважила Стефанішина.

Щодо членства України в НАТО, за її словами, важливим месиджем від країн Альянсу є те, що це політичне рішення, яке потребує консенсусу країн НАТО.

Стефанішина запевнила, що українська сторона працює над розбудовою цього консенсусу, і нагадала, що Україна досить багато зробила в рамках реалізації Річних національних програм співпраці з НАТО.

«Ні в кого немає сумнівів щодо відданості реформам, пов’язаним з євроатлантичною інтеграцією… Водночас в умовах жорсткої агресії РФ, в умовах того, що Україна постійно перебуває під тиском гібридних загроз і є фронтом боротьби за демократичні цінності, така ясність є критичною. Вона необхідна, зокрема через великі безпекові та економічні виклики, які сьогодні стоять перед Україною», - наголосила віцепрем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив на конференції керівників закордонних дипломатичних установ, що розраховує на отримання Україною членства в Європейському Союзі в найближчі роки та конкретну часову перспективу членства в НАТО у 2022 році.