РНБО може застосувати санкції щодо Порошенка і арештувати його активи – адвокат
Рада національної безпеки і оборони може застосувати щодо п'ятого президента Петра Порошенка санкції та арештувати його активи у рамках разслідування справи стосовно постачання вугілля з ОРДЛО.
Про це повідомив у коментарі журналістам у четвер його адвокат Ілля Новіков, передає кореспондент Укрінформу.
“Саме для того, щоб накласти ці санкції — це не якийсь там секрет полішинеля — у підозрі з’явилася стаття 258 ККУ щодо фінансування тероризму. Що відбувається? Для того, щоб ізолювати свого головного конкурента — лідера опозиції, однієї статті про державну зраду вистачає. Те, що стаття про фінансування тероризму з’явилася, ми вважаємо, є чітким індикатором того, що вони планують застосувати такі санкції. В іншому випадку це немає сенсу”, - сказав він.
“Сенс у тому, щоб рішенням РНБО, яке буде затверджено Указом президента, арештувати активи... Вам байдуже, що там за півроку чи за рік це рішення буде скасовано, бо ви встигнете знищити будь-який бізнес чи медіа”, - додав Новіков.
За його словами, наступні два-три тижні покажуть, чи наважиться влада застосувати санкції РНБО щодо Порошенка.
“Ми до цього готові. Ми знаємо, що будемо робити”, - зазначив адвокат.
Як повідомляв Укрінформ, лідеру “ЄС”, п’ятому президенту Петру Порошенку висунули підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО.
Працівники ДБР разом зі співробітниками СБУ розслідують кримінальне провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та фінансування терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень.
У вересні-листопаді 2021 року у вказаному провадженні вже повідомлено про підозру одному із чинних народних депутатів та колишньому міністру енергетики.
Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля. На думку слідства, своїми діями фігуранти провадження поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій. Що у свою чергу підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів, а також надало РФ більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.
Провадження здійснюється ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (Фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (Сприяння діяльності терористичної організації) ККУ.
Виконувач обов’язків генпрокурора Олексій Симоненко у понеділок, 20 грудня, підписав повідомлення про підозру п’ятому президенту Петру Порошенку в справі постачання вугілля з окупованих територій.
Повідомлення про підозру підписав заступник генпрокурора, оскільки генпрокурор Ірина Венедіктова перебуває у відпустці.
Нещодавно в інтерв’ю Укрінформу голова Верховного Суду Всеволод Князєв повідомив, що розгляд низки позовів щодо оскарження санкцій РНБО заморожений через відсутність у Верховного Суду технічних умов для розгляду справ з таємними документами.
У лютому поточного року РНБО запровадила санкції стосовно п'яти громадян Російської Федерації, трьох громадян України та 19 юридичних осіб. Обмеження були накладені за звинуваченнями у фінансуванні тероризму.
Санкції поширилися і на телеканали «112 Україна», NewsOne і Zik, які після цього припинили мовлення.
Пізніше РНБО також запровадила санкції відносно десяти українських контрабандистів, а також низки “злодіїв у законі”.
Згодом до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшли позови, у яких оскаржується запровадження санкцій.