Не можна вірити словам Росії, треба судити за її діями – Кислиця на Радбезі ООН
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця під час засідання Ради Безпеки ООН з питань російської агресії заявив, що не можна вірити словам Росії, яка утримує війська на кордоні з Україною, а судити треба за її діями.
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.
На сьогодні поблизу кордонів України й у Криму зосереджено близько 112 тисяч російських військовослужбовців, а разом з морським та авіаційним компонентами їхня чисельність сягає 130 тисяч, сказав Кислиця.
Крім того, нагадав він, російські війська дислокуються в Білорусі для участі у спільних навчаннях «Союзна рішучість-2022», які відбудуться 10-20 лютого. Вони охоплюють, зокрема, ракетні дивізіони «Іскандер», зенітні комплекси С-400 «Тріумф», «Панцир», винищувачі Су-35 четвертого покоління.
26 січня російський флот розпочав чергові військові навчання в Чорному морі за участю фрегатів, сторожових, ракетних, десантних кораблів і тральщиків, додав він.
За словами Кислиці, істотне посилення бойових можливостей російських окупаційних військ на сході України є ще однією тривожною тенденцією. Зараз ці формування налічують до 35 тисяч чоловік особового складу, у тому числі близько 3000 військовослужбовців збройних сил РФ на командних пунктах та інших найважливіших бойових позиціях.
22 грудня 2021 року Тристороння контактна група досягла чергової домовленості про відновлення режиму припинення вогню, проте обстріли, снайперський вогонь по українських позиціях і систематичне використання безпілотних літальних апаратів проти українських військ не припинилися, сказав Кислиця.
Відтоді Україна втратила 12 військовослужбовців, 14 були поранені. А 25 січня збройні формування РФ знову атакували позиції ЗСУ в Донецькій області з використанням ударного безпілотника. Осколкові гранати ВОГ-17, випущені з нього, призвели до тяжких поранень двох українських військовослужбовців.
Росія намагається заперечувати, що є стороною збройного конфлікту, який уже вісім років триває на сході, прагне нав'язати так званий «прямий діалог» зі своїми маріонетковими окупаційними адміністраціями, відмовляється брати участь у предметній дискусії з політичного врегулювання конфлікту, підкреслив Кислиця.
«Питання в тому, чому всі ці російські сили знаходяться там?» - зазначив він, реагуючи на слова постпреда РФ при ООН Василя Небензі, який у маніпулятивній манері намагався переконати Радбез у тому, що Росія не має агресивних намірів щодо України.
Кислиця також вказав на сплеск російської кампанії дезінформації, зокрема на неправдиві заяви про те, що Україна нібито готує військовий напад. «Цього не станеться. Це пряме свідчення небажання Росії йти на деескалацію та підготовки виправдання можливої подальшої агресії.
Україна також рішуче відкидає будь-які спроби РФ використовувати загрозу застосування сили як інструмент тиску, аби змусити нашу країну та наших партнерів погодитися з незаконними вимогами, підкреслив Кислиця.
«Тут немає місця компромісам з принципових питань. Найбільш принципова позиція України полягає в тому, що у нас є невід'ємне суверенне право обирати власні заходи безпеки, включаючи договори про союзи, які не можуть бути поставлені під сумнів Росією», - додав він.
Кремль повинен пам'ятати, що Україна готова захищатися, підкреслив постпред.
Водночас, за його словами, Україна підтримує необхідність збереження дипломатичних каналів з Росією, якщо це стане на перешкоді переходу до військових інструментів. Президент України нещодавно підтвердив, що готовий зустрітися зі своїм російським колегою, зазначив він. «Якщо в Росії є якісь питання до України, то краще зустрітися й поговорити, а не стягувати війська до українських кордонів і залякувати український народ», - сказав Кислиця.