У комітеті ВР назвали злочини росії геноцидом українського народу
Широкомасштабний наступ росії на Україну, вбивства з особливою жорстокістю мирного населення російською армією та знищення інфраструктури мають ознаки геноциду українського народу.
Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві Комітету Верховної Ради з питань правової політики щодо фактів геноциду українського народу, оприлюдненій на сайті українського парламенту.
“Широкомасштабний агресивний напад російської федерації на Україну, масові вбивства російськими військовими з особливою жорстокістю мирних людей та знищення інфраструктури на території нашої держави мають ознаки геноциду українського народу. Це повністю нівелює будь-які обвинувачення України з боку рф, свідчить про їхню брехливість та зводить їх у ранг російської державної політики та пропаганди”, - ідеться в заяві.
Автори документа апелюють до тимчасових заходів у справі Україна проти російської федерації «Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього», ухвалених Міжнародним судом Організації Об’єднаних Націй (МС ООН) 16 березня 2022 року.
“Рішення МС ООН на найвищому юридичному рівні зафіксувало незаконні військові дії росії на території України. До того ж у тексті рішення зазначено, що суд не знайшов жодних доказів на користь тверджень рф про вчинення Україною злочину геноциду на своїй території. Суд зобов’язав росію негайно припинити вторгнення в Україну”, - ідеться в заяві.
Натомість російська федерація продовжила здійснювати воєнні злочини на території нашої держави.
“Після звільнення Збройними силами України Київської області на околицях столиці, зокрема у Бучі, Ірпені та по Житомирській трасі, було виявлено десятки тіл закатованих і вбитих російськими окупантами мирних мешканців і братські могили з сотнями тіл українців, що є свідченнями геноциду росіянами проти цивільного населення України”, - повідомляють депутати.
Окрім того, наголошують автори заяви, є численні випадки масового вбивства мирних жителів, зґвалтування, пограбування, викрадення та страти цивільних, які були офіційно підтверджені міжнародними інституціями, такими як ООН.
“Крім того, окупанти цинічно знищували й помешкання людей та інфраструктуру міст, завдаючи своїми злочинними діями величезні руйнування та збитки”, - ідеться в заяві.
Так, Офіс Генпрокурора спільно зі Службою безпеки України працюють над кримінальним провадженням за фактом вчинення політичним та військовим керівництвом російської федерації геноциду українського народу.
Як наголошують у Комітеті ВР з питань правової політики, встановлення відповідальності за вчинення таких злочинів є міжнародно-правовим зобов'язанням України відповідно до міжнародно-правових документів, які набули чинності для нашої держави (багато з них - задовго до набрання чинності Конституцією України).
Як повідомлялося, Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область були визволені від російських загарбників. У визволених містах та селах зафіксовано масові вбивства окупантами цивільних.
Серед уже знайдених жертв воєнних злочинів російських військ є зґвалтовані жінки, тіла яких намагалися спалити, вбиті представники місцевого самоуправління, діти, літні люди, чоловіки. У багатьох - зв'язані руки, є сліди катувань, багато людей убиті пострілами в потилицю.
24 лютого президент росії володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну.