Ініціатива «Європейського політичного співтовариства» є не альтернативою членства в ЄС - Макрон
Президент Франції Еммануель Макрон заявляє, що його ініціатива створення нового «Європейського політичного співтовариства» є не альтернативою процесу приєднання до Європейського Союзу, а доповненням.
Про це він заявив під час зустрічі з президентом Молдови Майєю Санду в Єлисейському палаці, передає Укрінформ.
Зокрема, Макрон зазначив, що вони обговорять з Санду політичні відносини між Європейським Союзом і Молдовою, оскільки Молдова подала 3 березня заявку на членство в ЄС.
Водночас він нагадав, що 9 травня в Європейському парламенті запропонував проєкт «Європейського політичного співтовариства», який має на меті створити нову структуру співпраці, що об’єднує демократичні європейські нації, які дотримуються основних цінностей, і які прагнуть приєднатися до Європейського Союзу.
“Ця спільнота не є альтернативою процесу членства, а є доповненням, яке, незалежно від нього, дає змогу сильніше структурувати політичні, енергетичні та інвестиційні відносини з кількома країнами, які цього бажають”, - заявив Макрон.
“У будь-якому випадку я сподіваюся, що найближчі тижні дозволять нам дати чітку відповідь Молдові, яка цього заслуговує з огляду на її геополітичну, безпекову та гуманітарну ситуацію”, - додав він.
Крім того, Макрон запевнив Санду у підтримці Молдови Францією і Європою, з огляду на те, що, будучи сусідом України, Молдові довелося зіткнутися з особливо важкою гуманітарною ситуацією, прийнявши десятки тисяч людей, переміщених через війну, яку росія розв’язала проти України.
“Нещодавні інциденти в Придністровському регіоні Республіки Молдова показують, що не можна виключати поширення конфлікту на сусідні країни”, - додав Макрон, підкресливши, що Франція залишається особливо уважною до безпекової ситуації в регіоні та до будь-яких зазіхань на стабільність, суверенітет та територіальну цілісність Молдови.
Як повідомляв Укрінформ, 9 травня президент Франції Еммануель Макрон заявив про ініціативу створити нову «європейську політичну спільноту», щоб країни, які не є формальними членами ЄС, могли долучитися до нового простору в Європі. Мова йшла в тому числі й про Україну.